Czy Snapchat powiadamia Cię, gdy ktoś ogląda Twoją historię?

Największą funkcją i być może najważniejszą w spuściźnie Snapchata jest funkcja Story, która pozwala umieszczać zdjęcia i fragmenty wideo w swoim profilu, aby Twoi znajomi mogli je oglądać przez maksymalnie 24 godziny. Ze względu na charakter znikających funkcji Snapchata normalne jest zastanawianie się, czy otrzymasz powiadomienie, gdy ktoś wyświetli Twoją Historię.

Czy Snapchat powiadamia Cię, gdy ktoś ogląda Twoją historię?

Funkcja Snapchat Story była wielkim hitem giganta mediów społecznościowych. Do tego stopnia, że ​​inne platformy skopiowały popularne Stories. Historie Snapchata są dostępne tylko przez 24 godziny, co oznacza, że ​​Twoi obserwatorzy i znajomi mają wąskie okno na przechwycenie Twoich treści.

Pytanie, czy Snapchat powiadomi Cię o tym, kto ogląda Twoją Historię, jest dość skomplikowanym pytaniem. Czytaj dalej; w tym artykule nauczymy Cię wszystkiego o tym, co Snapchat pozwoli Ci zobaczyć w odniesieniu do Twoich Stories.

Powiadomienia w Snapchacie

Niektóre popularne platformy społecznościowe pozwalają dostosować powiadomienia do momentu, w którym można wyciszyć niektóre i ustawić alerty dla innych. Chociaż Snapchat daje ci pewną władzę nad powiadomieniami, nie powiadamia Cię, gdy ktoś ogląda Twoją Historię.

Chociaż może to wydawać się rozczarowujące, wciąż możesz zrobić wiele z powiadomieniami Snapchata, aby być na bieżąco ze wszystkim, co dotyczy historii.

Możesz otrzymywać powiadomienia o wspomnieniach, urodzinach lub innych treściach, ale jeśli chodzi o otrzymywanie powiadomień o tym, kto oglądał Twoją Historię, oczekuj, że Twój telefon pozostanie cichy. Jest to niefortunna brakująca funkcja, która, jak mieliśmy nadzieję, w końcu pojawi się w aplikacji, ale niestety wygląda na to, że na razie nie mamy szczęścia.

Tak więc, mimo że aplikacja powiadamia Cię, gdy ktoś zaczyna robić coś tak prostego jak pisanie, menu Snapchata do zmiany powiadomień nie zawiera niczego o Stories poza otrzymywaniem okazjonalnych powiadomień, gdy Twoi znajomi publikują Stories.

Ale nie martw się, wciąż możesz się wiele dowiedzieć o inwestycjach znajomych w Twoje konto Snap, publikując Historię.

Jak widzisz, kto obejrzał twoją historię?

Chociaż możesz nie być w stanie otrzymywać powiadomień o tym, kto oglądał Twoją historię, nadal możesz zobaczyć, kto faktycznie ją obejrzał. Mogą nie wysyłać Ci powiadomienia, ale Snapchat pozwala zobaczyć, którzy z Twoich obserwujących widzieli Twoją historię, a których nie. To naprawdę ciekawy pomysł na sprawienie, by tego typu sieć wydawała się bardziej przyjazna, jednocześnie wiedząc dokładnie, jakie działania wykonują ludzie podczas oglądania Twojej historii.

Chociaż nie otrzymasz żadnych powiadomień dla kogoś, kto ogląda Twoją historię dwa razy, tak jak w przypadku powtórki bezpośredniego przystawki, otrzymasz powiadomienie, gdy ktoś wykona zrzut ekranu Twojej historii. Przyjrzyjmy się, jak to wszystko się robi.

Na ekranie historii w Snapchacie znajdź swoją historię u góry strony. Zauważysz kilka małych ikon po prawej stronie Twojej historii, podświetlonych na szaro. Stuknij ikonę pionowej linii z trzema kropkami po prawej stronie ekranu. Spowoduje to rozwinięcie ekranu historii, pokazując każde pojedyncze zdjęcie lub film, które dodałeś do swojej historii w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin, a także wszelkie napisy dodane do tej historii, aby zidentyfikować które zdjęcie.

Po prawej stronie tego ekranu zobaczysz fioletowe ikony w kształcie oczu oraz liczbę po lewej stronie. Te ikony i liczby reprezentują osoby, które oglądały Twoją historię (na naszym przykładowym zrzucie ekranu czterdzieści pięć osób obejrzało pierwszy snap, a czterdzieści dwie osoby obejrzały drugie).

Nie wystarczy jednak znać liczby — musisz znać nazwiska osób, które konkretnie oglądały lub nie oglądały Twojej historii. Snapchat też to umożliwia. Wystarczy dotknąć ikony oka na wyświetlaczu w Stories, co otworzy Twoje zdjęcie lub wideo odtwarzane w tle (jeśli jest to wideo, dźwięk zostanie wyciszony) wraz z listą nazwisk, które oglądały Twoją historię.

Ta lista jest uporządkowana w odwrotnej kolejności chronologicznej: na górze listy widać, kto ostatnio oglądał Twoją historię, a na dole tej, kto ostatnio oglądał Twoją historię. Jeśli któryś z Twoich znajomych wykonał zrzut ekranu Twojej historii, zobaczysz małą ikonę zrzutu ekranu (dwie skrzyżowane strzałki) obok jego nazwy.

Na koniec możesz również przeglądać te informacje z wnętrza swojej historii podczas jej przeglądania. Dotknij swojej historii, aby wyświetlić wizualizacje. Na dole wyświetlacza zauważysz małą strzałkę skierowaną w górę na ekranie. Przesuń w górę po tej strzałce, aby załadować pełne wyświetlanie nazw. Możesz także przesunąć palcem w dół, aby zamknąć ten ekran.

Dostosowywanie, kto może wyświetlić Twoją historię

Sprawdzanie, kto oglądał Twoją historię, jest świetne, jeśli próbujesz sprawdzić, czy Twój najlepszy przyjaciel lub Twoja sympatia sprawdziła Twoje konto, ale co, jeśli zamiast tego próbujesz zablokować komuś możliwość oglądania Twojej Historii? Cóż, jeśli martwisz się, że ktoś zobaczy Twoją historię, a nie powinien, nie musisz ciągle zaglądać do oglądanego panelu — Snapchat pozwala dostosować go od samego początku. Otwórz panel swojego profilu, a następnie kliknij menu ustawień na tej liście. Przewiń w dół do menu „Kto może…”, a następnie wybierz „Wyświetl moją historię”.

Tutaj znajdziesz trzy opcje do wyboru:

  1. Wszyscy: Każdy, kto Cię obserwuje, może wyświetlić Twoją Historię, nawet jeśli jej nie obserwujesz. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli próbujesz zostać vlogerem lub inną gwiazdą Internetu, ale w większości przypadków nie zalecamy tego ustawienia.
  2. Tylko przyjaciele: Dla większości ludzi to jest droga. Ci, których zaakceptowałeś na Snapchacie, mogą wyświetlić Twoją Historię, ale jeśli nie zaakceptowałeś ich jako wspólnego przyjaciela, w ogóle nie będą mogli zobaczyć Twojej Historii.
  3. Zwyczaj: Jeśli chcesz ukryć swoją historię przed kimkolwiek, opcja Niestandardowa jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz nie tylko zablokować innym możliwość oglądania swojej historii, ale także skonfigurować Snapchat, aby tylko niewielka grupa osób mogła zobaczyć Twoje historie na początku. To świetny sposób na ochronę prywatności na platformie.

Oczywiście te ustawienia dotyczą każdej historii, którą publikujesz na Snapchacie, więc możesz pozostawić to tylko znajomym i zamiast tego skorzystać z naszej ostatniej funkcji w tym przewodniku, aby ukryć swoją historię, gdy uznasz to za konieczne.

Tworzenie niestandardowej historii

Jak wspomnieliśmy powyżej, możesz użyć niestandardowych historii, aby upewnić się, że tylko określona grupa ludzi zobaczy Twoją historię. Na przykład, jeśli jesteś na wydarzeniu, które chcesz udostępnić tylko określonym znajomym lub współpracownikom, możesz wybrać określone kontakty z grupy znajomych i ograniczyć pozostałym kontaktom możliwość oglądania tej historii.

Alternatywnie możesz użyć obszaru geofence, aby podzielić się swoją historią z kimkolwiek, niezależnie od tego, czy jesteś z nimi znajomymi, czy nie, o ile znajdują się w twoim ogrodzonym obszarze. Zasadniczo oznacza to, że Twoje historie stają się publiczną atrakcją dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Na przykład, jeśli jesteś na czyimś przyjęciu urodzinowym lub imprezie z okazji ukończenia szkoły, możesz świętować ze wszystkimi, niezależnie od tego, czy nawiązałeś kontakty z ludźmi wokół ciebie, czy nie. Dzięki temu znajomi znajomych mogą również współtworzyć, dzięki czemu pobliscy sąsiedzi nie publikują losowych historii, chyba że znają kogoś na twoim wydarzeniu.

Aby rozpocząć te niestandardowe historie, przejdź do zakładki Stories w Snapchacie i spójrz na górny fioletowy baner. W prawym górnym rogu ekranu zobaczysz ikonę plusa. Stuknięcie w tę ikonę zaprosi Cię do nazwania swojej historii („Przyjęcie urodzinowe Jenny!”, „Ukończenie szkoły Grega” itp.).

Po nazwaniu wydarzenia będziesz mieć możliwość ustawienia parametrów bezpieczeństwa i prywatności wydarzenia. Obejmuje to opcję geofence (domyślnie wyłączoną), która po włączeniu pokaże mapę Twojej lokalizacji wraz z szacunkowym aktualnym adresem (możesz edytować nazwę geofence, która domyślnie odpowiada Twojemu adresowi, w aby ukryć swój adres przed innymi). Obszarów Geofence nie można regulować ani przesuwać — są one wyśrodkowane wokół Twojej bieżącej lokalizacji.

Po podjęciu decyzji, czy chcesz geofence, możesz zdecydować, kto może dodawać i wyświetlać historię. Jeśli chcesz, aby wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli dodawać i wyświetlać, ustawienie obu na „Znajomi znajomych” jest najlepszym sposobem na zrobienie tego. Oznacza to, że Twoje kontakty oraz wszystkie kontakty z Twoich kontaktów mogą jednocześnie wnosić wkład i oglądać Twoją historię. Jeśli chcesz zachować nieco większą prywatność, możesz ograniczyć wszystko do kręgu znajomych zarówno w zakresie dodawania, jak i przeglądania historii. Możesz także oglądać dla znajomych znajomych, ustawiając wpłaty tylko dla znajomych, jeśli chcesz mieć szczęśliwy środek między tymi dwoma ustawieniami.

Historia pojawi się jako polecana historia pod Twoją własną historią, ale nad wpisami Twoich znajomych. Aby obejrzeć swoją niestandardową historię, dotknij menu, tak jak w przypadku postów innych osób.

Często Zadawane Pytania

Jest wiele do nauczenia się o powiadomieniach Snapchata. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej odpowiedzi na swoje pytania.

Czy Snapchat powiadomi mnie, jeśli ktoś prześle moją Historię?

Tak. Otrzymasz wiadomość z informacją, kto wysłał Twoją Historię wkrótce po jej wysłaniu.

Czy mogę otrzymywać powiadomienia, jeśli ktoś inny opublikował Historię?

Absolutnie! Jeśli przejdziesz do ustawień Snapchata, zobaczysz opcję „Powiadomienia”. Stamtąd możesz włączyć powiadomienia dla innych znajomych Stories.

Możesz nawet wybrać, dla których Stories chcesz wywoływać powiadomienia. U dołu ekranu dotknij „Powiadomienia o historii”. Następnie dotknij pola po lewej stronie każdej nazwy, którą chcesz powiadomić. Następnie dotknij „Gotowe”.

Chociaż nie możesz otrzymywać powiadomień o tym, kto oglądał lub nie oglądał Twojej Historii, na szczęście możesz polegać na Snapchacie, aby przynajmniej ręcznie sprawdzić wyświetloną listę. Dzięki niestandardowym historiom i filtrom zaprojektowanym tak, aby zapewniać prywatność i ograniczać oglądanie Twojej Historii, Snapchat pozwala ci mieć pewną wiedzę na temat tego, kto na co patrzy, o ile pamiętasz, gdzie patrzeć. Aby uzyskać więcej przewodników Snapchata, bądź na bieżąco z TechJunkie lub sprawdź nasze inne przewodniki Snapchata tutaj.