Jak włączyć tryb ciemny w Snapchacie?

Ludzie często odczuwają zmęczenie oczu podczas korzystania z telefonów w nocy. Nie tylko to, ale ostre niebieskie światło z ekranów może utrudniać sen i powodować bóle głowy i nie tylko. Wiele aplikacji, stron internetowych i urządzeń inteligentnych oferuje tryb ciemny jako alternatywę, aby obejść ten problem.

Jak włączyć tryb ciemny w Snapchacie?jak używać snapchata i bitmoji razem

Co to jest tryb ciemny?

Tryb ciemny (czasami nazywany trybem nocnym) to ustawienie, w którym schemat kolorów aplikacji zostaje zmieniony na ciemniejszy krajobraz. Innym terminem dla trybu ciemnego może być tryb przed snem - jest to ustawienie wyświetlania, jeśli planujesz spędzić trochę czasu przy zgaszonych światłach. Możesz włączyć tryb ciemny na Facebooku wraz z wieloma innymi aplikacjami, w tym Snapchat.

Tryb ciemny umożliwia korzystanie z telefonu lub innego inteligentnego urządzenia w nocy bez zmęczenia oczu i trudności w zasypianiu. Niestety, nie wszystkie aplikacje oferują tryb nocny - nawet niektóre z najpopularniejszych aplikacji nie dodały jeszcze tej korzystnej funkcji.

Niezależnie od możliwości innych aplikacji, oto jak włączyć tryb ciemny na Snapchacie.

Jak włączyć tryb ciemny w Snapchacie na iOS

Snapchat, obecnie wpływowa aplikacja do przesyłania zdjęć i czatowania, jest dobrze znana z tego, że bardzo często wprowadza nowe funkcje. Użytkownicy są nieustannie rozbawiani i zabawiani przez dodawanie tych nowych funkcji. Na szczęście Dark Mode dla Snapchata iOS został wydany w maju 2021 roku. Oto jak z niego korzystać.

 1. Przejdź do swojego profilu w Snapchacie, klikając swój „Bitmoji” w lewym górnym rogu.

 2. Wybierz „Ikona koła zębatego (ustawień)” w prawym górnym rogu.

 3. Przewiń w dół i wybierz „Wygląd aplikacji.

 4. Wybierać „Zawsze ciemno”.

Jak korzystać z trybu ciemnego w Snapchacie na Androidzie

Niestety Snapchat nadal obiecuje tryb ciemny na Androida, ale wydaje się, że konsekwentnie aktualizuje wszystko inne (stan na 3 października 2021 r.). Być może odkryli problem, którego nie mogą rozwiązać. Nigdy się nie dowiemy. W każdym razie nie rozpaczaj.

Android Snapchat może nie obsługiwać natywnie trybu ciemnego, ale możesz wypróbować alternatywne rozwiązanie.

Proces obejmuje włączenie trybu programisty i użycie ustawień, aby „wymusić” tryb ciemny na Snapchacie. Oto jak to zrobić.

 1. Przesuń w dół i wybierz "Bieg" (Ustawienia) Ikona w prawym górnym rogu.

 2. Wybierać "Wyświetlacz."

 3. Włączyć „Tryb ciemny”.

 4. Wróć do „Ustawienia” i przewiń w dół, a następnie wybierz "O telefonie."

 5. Wybierać „Informacje o oprogramowaniu”.

 6. Znajdować "Numer kompilacji" i wielokrotnie dotknij go sześć razy. Po 3 kliknięciach otrzymasz powiadomienie „prawie gotowe” o trybie programisty. Po zakończeniu będziesz musiał wprowadzić swoje hasło/kod, aby włączyć tryb programisty.

 7. Wróć do „Ustawienia” i wybierz „Opcje programisty” to właśnie zostało włączone.

 8. Przewiń w dół i wybierz „Wymuś tryb ciemny”.

Istnieje kilka alternatywnych metod dla Androida, które są nieco przestarzałe, ponieważ istnieje wymuszenie trybu ciemnego. Jedną z nich jest aplikacja Substratum, która jest dość łatwa w instalacji i obsłudze. Jednak Twoje urządzenie z Androidem musi być zrootowane, aby aplikacja działała.

W Sklepie Play dostępna jest inna aplikacja o nazwie Filtr światła niebieskiego, która nie dodaje trybu ciemnego do Snapchata, ale pozwala zmienić ostre światło emitowane z ekranu telefonu. Aplikacja Blue Light Filter nie wymaga zrootowania telefonu z Androidem, ale zamiast tego działa jak film na wyświetlaczu. Jeśli chcesz zmniejszyć ostre światło Snapchata, jest to nieinwazyjna opcja.