Znikający znajomi Snapchata – czy oni Cię usuwają?

Snapchat regularnie aktualizuje listę znajomych i listę najlepszych przyjaciół na podstawie Twojej aktywności.

Przyjaciele Snapchata znikają – czy oni Cię usuwają?

Kiedy ludzie wypadają z Twojej listy najlepszych przyjaciół, zazwyczaj ma to związek z tym, z kim najczęściej się komunikujesz. Jeśli jednak przeglądasz listę znajomych i zdajesz sobie sprawę, że brakuje niektórych imion, możesz się martwić.

Co się stało i dlaczego te osoby zniknęły z Twojej listy? Czy oni cię usunęli?

Przyjrzyjmy się, jak Snapchat zarządza Twoją listą znajomych i dlaczego niektórych nazwisk może brakować na Twojej liście znajomych.

Jak działają przyjaciele Snapchat

Różne platformy mediów społecznościowych mają różne podejścia do modelowania relacji międzyludzkich.

Rozważ na przykład prośby znajomych z Facebooka. Możesz dodać znajomego na Facebooku tylko wtedy, gdy uzna Cię również za swojego przyjaciela. Jeśli ktoś usunie Cię ze swojej listy znajomych na Facebooku, nie zobaczysz go również na swojej własnej liście.

Z drugiej strony wystarczy kliknąć śledź na Snapchacie, aby kogoś śledzić. Nie musi to być również wzajemne w Snapchacie, ponieważ możesz dodawać użytkowników bez konieczności ich ponownego dodawania.

Oto kilka ważnych informacji o tym, jak działają twoje przyjaźnie w Snapchacie.

Dodaj znajomego bez wysyłania prośby

Na Snapchacie możesz dodać znajomego bez wysyłania zaproszenia do znajomych. Nie muszą nawet Cię dodawać.

Po prostu znajdź znajomego z listy kontaktów lub używając jego nazwy użytkownika lub adresu e-mail, a następnie dodaj go do swojej listy znajomych. Twój znajomy otrzyma powiadomienie i może zdecydować, czy dodać Cię do swojej listy znajomych. Pozostaną na Twojej liście znajomych, nawet jeśli nigdy nie dodadzą Cię jako znajomego.

Robiąc to, możesz zobaczyć ich historie, nawet jeśli nie dodają Cię z powrotem. Jeśli jednak zmienili swoje ustawienia prywatności, aby uniemożliwić niektórym osobom ich obserwowanie, możesz nie być w stanie ich dodać i wyświetlić ich treści. Nie będziesz także mógł wysyłać do nich Snapów ani wiadomości w zależności od ich ustawień prywatności.

Twoi znajomi mogą zobaczyć więcej Twoich treści

Gdy ktoś znajduje się na Twojej liście znajomych, może zobaczyć Historie, które ustawisz jako prywatne. Mogą być w stanie zobaczyć Twoją lokalizację Snap Map, w zależności od Twoich preferencji. Możesz wybrać, czy chcesz otrzymywać wiadomości od kogokolwiek, czy tylko od osób dodanych jako znajomi. Osoba wysyłająca Ci Snap niekoniecznie musi dodać Cię jako znajomego.

Aby zmienić swoją prywatność, przejdź do ekranu ustawień na ekranie profilu, wybierz ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, a następnie przewiń w dół do Kto może… sekcji menu. Tutaj możesz wybrać, kto może zobaczyć Twoje historie, Twoją lokalizację i kto może się z Tobą kontaktować na Snapie. Możesz także zdecydować, kto może Cię zobaczyć w Szybkim dodawaniu, czyli funkcji Snapchata do polecania nowych znajomych.

Stąd dotknij kategorii, którą chcesz zmienić. W przypadku Twojej lokalizacji i Twoich historii możesz w dowolnym momencie przyznać dostęp lub odebrać dostęp określonym znajomym, korzystając z opcji menu niestandardowego.

Skąd wiesz, że ktoś usunie Cię na Snapchacie?

Oto czego możesz się spodziewać, gdy ktoś usunie Cię ze swojej listy znajomych:

  • W zależności od ich ustawień prywatności możesz nie być w stanie wysłać im Snapa lub Czatu.
  • Nie zobaczysz już ich prywatnych historii.
  • Nie będą już widzieć Twoich treści w Odkrywaj.
  • Nie możesz już zobaczyć ich wyniku Snap.

Nie spowoduje to jednak usunięcia osoby z Twojej listy znajomych. Więc kiedy przewijasz swoją listę, nie będziesz wiedzieć, czy ktoś Cię usunął.

Możesz to sprawdzić, otwierając listę znajomych z ekranu przyciągania, a następnie dotykając znajomego, którego podejrzewasz, że cię usunął. Sprawdź, czy możesz zobaczyć ich przystawkę.

Jeśli nie widzisz już ich wyniku, być może usunęli Cię ze swojej listy znajomych. Jeśli jednak zobaczysz jego pełne imię i nazwisko, nazwę użytkownika i wynik snapu, potwierdzisz, że dana osoba nadal znajduje się na Twojej liście znajomych.

Więc samo usunięcie nie sprawi, że dana osoba zniknie z listy znajomych. Jaki jeszcze może być powód zaginięcia przyjaciela?

Co się dzieje, gdy ktoś blokuje Cię na Snapchacie?

Na Snapchacie blokowanie ma więcej konsekwencji niż usuwanie. Gdy dana osoba Cię zablokuje, nie będziesz mógł wysyłać jej Snapów ani Czatów. Nie będą też mogli zobaczyć Twoich historii ani Twojej lokalizacji. Ale co najważniejsze, zmieni twoją listę znajomych.

Gdy ktoś Cię zablokuje, jego imię i nazwisko zniknie z Twojej listy. Nie pojawią się również w Twoich ostatnich rozmowach. Jeśli chcesz spróbować wyszukać ich imię, aby dodać je z powrotem, nie będziesz w stanie ich znaleźć.

Co się dzieje, gdy ktoś usuwa swoje konto Snapchat?

Jeśli znajomy usunie swoje konto, jego nazwa zniknie z Twojej listy znajomych. Nie będziesz też w stanie ich znaleźć, jeśli ich szukasz.

Skąd więc wiesz, czy zostałeś zablokowany, czy też dana osoba usunęła swoje konto Snapchat?

Zacznij od wylogowania się ze Snapchata, a następnie utworzenia nowego konta na Snap. W tym celu możesz skorzystać z usługi tymczasowego adresu e-mail, takiej jak Guerilla Mail.

Na nowym koncie wyszukaj swój poprzedni kontakt według nazwy lub nazwy użytkownika Snap. Jeśli opuścili Snapchata, nie będziesz mógł ich znaleźć. Ale jeśli cię zablokowali, będziesz mógł je znaleźć z tego nowego konta. Więc jeśli ich nazwa nadal się wyświetla, prawdopodobnie zablokowali Twoje konto.

Moja lista znajomych Snapchata zniknęła

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że zniknęła cała ich lista znajomych. Powodów może być kilka, ale najprawdopodobniej nie jest to spowodowane tym, że wszyscy Twoi znajomi już Cię nie lubią. Wiele razy użytkownicy otrzymają nowy telefon lub usuną i ponownie pobierzą aplikację. Upewnij się, że logujesz się na właściwe konto. Jeśli przypadkowo zalogowałeś się na niewłaściwe konto, Twoja lista znajomych nie będzie wyświetlana poprawnie.

Jeśli masz pewność, że zalogowałeś się na właściwe konto, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną Snapchata. Możesz to zrobić w Ustawieniach w aplikacji. Po zakończeniu zamknij aplikację i otwórz ją ponownie. Twoja lista znajomych i znajomi powinni pojawić się ponownie.

Końcowe przemyślenia

Odkrycie, że czyjegoś imienia nie ma na Twojej liście znajomych, może być mylące i denerwujące. Krótkie dochodzenie może dać Ci znać, czy dana osoba zablokowała Cię, czy całkowicie opuściła Snapchata.

Masz inne przydatne wskazówki lub triki Snapchata? Podziel się nimi w komentarzach poniżej!