Siri nie działa na iPhonie 6S – co robić

Odkąd po raz pierwszy została wydana pod koniec 2011 roku, Siri jest często używaną funkcją we wszystkich urządzeniach iPhone i nie różni się to od iPhone'a 6S. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby informował Cię o pogodzie, zadawał pytania, a nawet zamawiał Ubera, Siri ma wiele różnych zastosowań, a większość ludzi może znaleźć jakąś wartość z tej funkcji. Dlatego jest to bardzo irytujące, gdy Siri nie będzie działać z tego czy innego powodu. Czasami może nie reagować w niektórych punktach, a w innych nie będzie nawet w stanie uruchomić.

Siri nie działa na iPhonie 6S – co robić

Dla tych z was, którzy mają problemy z uruchomieniem Siri na iPhonie 6S, trafiliście w idealne miejsce. Ten artykuł będzie dotyczył pomocy w ponownym uruchomieniu Siri, zapewniając kilka wskazówek i sztuczek. Niektóre z tych wskazówek mogą wydawać się bardzo oczywiste, ale chcieliśmy być jak najbardziej wyczerpujący, aby upewnić się, że masz do dyspozycji wszystkie zasoby, aby rozwiązać problem. Chociaż ten artykuł koncentruje się głównie na iPhonie 6S, Siri tak naprawdę nie będzie działać na żadnym iPhonie starszym niż 4S, więc jeśli masz starego iPhone'a, to dlatego Siri nie działa dla Ciebie. Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do wskazówek, co zrobić i spróbuj, jeśli Siri nie działa na Twoim iPhonie 6S.

Upewnij się, że Siri jest włączony

Wydaje się, że jest to niezwykle prosta i oczywista poprawka, ale nadal warto o niej wspomnieć. Jeśli twoja Siri w ogóle nie działa, dobrze jest upewnić się, że jest rzeczywiście włączona. Całkowicie możliwe, że w którymś momencie przypadkowo został wyłączony. Aby włączyć i wyłączyć Siri, wystarczy przejść do Ustawień, następnie Siri, a następnie upewnić się, że jest włączony. Jeśli tak nie było, prawdopodobnie znalazłeś problem.

Upewnij się, że „Hej Siri” jest włączone

Chociaż można używać Siri, naciskając przycisk Home, wiele osób wybiera opcję powiedzenia „Hej Siri”, aby to wywołać. Jednak czasami to nie zadziała. Pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli „Hej Siri” nie zadziała, jest udanie się i upewnienie się, że jest włączone. Można go znaleźć, przechodząc do Ustawień, a następnie Siri, a następnie nieco w dół ekranu, aż zobaczysz „Hej Siri” i upewnij się, że jest włączony. Teraz powinieneś być w stanie mówić, aby przywołać Siri.

Upewnij się, że tryb niskiego zużycia energii jest wyłączony

Tryb niskiego zużycia energii był dość nowym dodatkiem do iPhone'a i pomaga oszczędzać energię, gdy bateria jest słaba. Jeśli często używasz trybu niskiego zużycia energii, może to być powód, dla którego Siri nie działa dobrze. Gdy włączony jest tryb niskiego zużycia energii, może zmniejszyć lub wyłączyć wiele różnych funkcji iPhone'a, w tym Siri. Więc jeśli jest włączony, istnieje duża szansa, że ​​można obwiniać, dlaczego Siri nie działa na Twoim iPhonie 6S.

Siri może nie być świetna w zrozumieniu twojego akcentu

To niefortunne, ale zawsze jest szansa, że ​​Siri nie zrozumie twojego akcentu. Wydaje się, że warto z większością amerykańskich i kanadyjskich akcentów, ale akcenty z innych miejsc na świecie czasami powodują problemy. Jedną wskazówką jest próba mówienia tak wolno i wyraźnie, jak to tylko możliwe, aby dać Siri lepszą szansę na zrozumienie, chociaż zdajemy sobie sprawę, że może to być dość denerwujące. Jednak w miarę korzystania z Siri (i gdy z biegiem lat staje się coraz lepszy dzięki nowym aktualizacjom), będzie lepiej rozpoznawać głos i lepiej będzie pracować i lepiej cię rozumieć.

Sprawdź i zmień połączenie internetowe

Podobnie jak w przypadku prawie każdej aplikacji lub funkcji na iPhonie, złe połączenie internetowe może prowadzić do tego, że Siri nie działa lub może od czasu do czasu odpadać. Jeśli Siri w tajemniczy sposób przestanie dla Ciebie działać lub w ogóle nie będzie działać, dobrym pomysłem jest sprawdzenie Internetu. Spróbuj przełączać się tam iz powrotem z Wi-Fi na dane i zobacz, co zapewnia najlepsze połączenie. Oczywiście, jeśli masz ograniczone dane lub nie masz ich wcale, przez większość czasu będziesz chciał pozostać przy Wifi. Na szczęście złe połączenie często mija po pewnym czasie, a połączenie powinno w pewnym momencie wrócić do normy. Jeśli ogólnie masz złe połączenie, będziesz chciał to sprawdzić i naprawić przed próbą dalszego korzystania z Siri.

Upewnij się, że mikrofon nie jest zasłonięty i czysty (i nie jest uszkodzony)

Jeśli Siri jest włączona, podobnie jak funkcja „Hej Siri”, i nadal nie działa, gdy mówisz, istnieje duża szansa, że ​​coś jest nie tak z mikrofonem. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to upewnić się, że nic nie blokuje mikrofonu, a także go wyczyścić. Jeśli go wyczyściłeś i upewniłeś się, że nic nie blokuje mikrofonu, może on być uszkodzony. Jeśli uważasz, że tak może być, nagraj film, na którym mówisz, i sprawdź, czy mikrofon odbiera wszystko w porządku. Jeśli dźwięk wideo jest zniekształcony, cichy lub w jakiś sposób „wyłączony”, prawdopodobnie Twój mikrofon jest w jakiś sposób uszkodzony. Najlepszą rzeczą do zrobienia w tym przypadku jest skontaktowanie się z firmą Apple i sprawdzenie, co zrobić, jeśli mikrofon został uszkodzony.

Upewnij się, że jesteś w cichym miejscu

Jeśli próbujesz użyć Siri w miejscu, w którym ryczy telewizor lub mnóstwo ludzi rozmawia, prawdopodobnie odbierze ten hałas i będzie miał problemy z ustaleniem, o co go prosisz. Korzystając z Siri, zawsze staraj się upewnić, że Twój głos jest jedyną rzeczą, którą słyszy. Jeśli nie, ryzykujesz, że nie będzie działał tak dobrze, jak mógłby, lub po prostu nie będzie działał wcale.

Zaktualizuj swój iOS do najnowszej wersji

Jeśli Twój iOS ma aktualizację, powinieneś zaktualizować ją do nowszej wersji przed użyciem Siri. Aktualizacje Siri są dość powszechne i możliwe, że ta nowa wersja będzie zawierała aktualizacje Siri, które mogą pomóc w ponownym rozpoczęciu pracy. Ta aktualizacja może również naprawić wiele błędów lub problemów z oprogramowaniem, co może być również przyczyną, dla której Siri nie działa dla Ciebie. Aby to zrobić, po prostu przejdź do Ustawień, a następnie Ogólne, a następnie sprawdź, czy jest do wykonania aktualizacja oprogramowania.

Uruchom ponownie telefon

Jeśli wszystko inne zawiedzie, czasami pomocne może być wyłączenie telefonu i ponowne włączenie. Możesz to zrobić, po prostu przytrzymując przycisk zasilania i przycisk home telefonu przez dobre 10-15 sekund, aż logo Apple pojawi się ponownie. Czasami może to naprawić niektóre drobne błędy lub problemy i chociaż może wydawać się to stratą czasu, czasami może rozwiązać problemy łatwiej niż jakakolwiek inna poprawka.

To było bardzo dogłębne spojrzenie na rzeczy, które możesz zrobić, ale jeśli żadna z nich nie zadziała i nie pozwoli Siri ponownie zacząć dla ciebie pracować, będziesz musiał postawić się drastycznie. Możesz spróbować skontaktować się z Apple i sprawdzić, czy mają jakieś pomysły, a jeśli nie, może być konieczne przywrócenie iPhone'a 6S do ustawień fabrycznych. Ale miejmy nadzieję, że przynajmniej jedna z poprzednich wskazówek pomogła ci i rozwiązała problem z niedziałającym Siri!