Jak podpisać się po pakiet online, jeśli wiesz, że będziesz daleko?

Ile razy zdarzyło Ci się, że nie było Cię w domu, gdy paczka została dostarczona na Twój adres? Zwykle nie stanowi to problemu, gdy paczka nie wymaga Twojego podpisu. Jednak gdy osoba lub firma, od której zamówiłeś paczkę, wymaga od Ciebie jej podpisania, musisz być w domu i czekać na jej dostarczenie.

Jak podpisać się po pakiet online, jeśli wiesz, że będziesz daleko?

Na szczęście niektóre firmy kurierskie dają możliwość podpisania paczki przez Internet, więc możesz swobodnie wyjść z domu i zająć się swoim biznesem. Usługi te obejmują UPS, FedEx i USPS. W tym przewodniku pokażemy Ci, jak podpisać pakiet online, korzystając z różnych usług wysyłkowych. Odpowiemy również na niektóre pytania dotyczące podpisów elektronicznych.

Jak podpisać pakiet online za pomocą UPS

UPS (United Parcel Service) to jedna z największych usług wysyłkowych i dostawczych na świecie. UPS zapewnia kontrolę nad dostawami dzięki specjalnej usłudze o nazwie „USP My Choice”.

Jeśli zarejestrujesz się w tej funkcji, możesz nie tylko podpisywać paczki elektronicznie, ale także dostosować szczegóły swojej przesyłki. Innymi słowy, możesz śledzić swoje zamówienia, otrzymywać osobiste powiadomienia o aktualizacjach zamówienia, a nawet zmieniać trasę przesyłek, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ta usługa jest całkowicie bezpłatna, a wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto na ich stronie internetowej. Możesz nawet pobrać mobilną wersję aplikacji na swój telefon, która jest kompatybilna zarówno z iPhone'ami, jak i Androidami.

Pamiętaj, że nie wszystkie paczki muszą być podpisane. To, czy Twój podpis jest wymagany, zależy od firmy lub osoby, u której zamówiłeś paczkę. Niektóre firmy akceptują podpisy na drogie produkty tylko wtedy, gdy masz 21 lat i więcej. W ten sposób możesz sprawdzić, czy Twoja paczka musi być podpisana, czy nie:

 1. Zaloguj się do swojego konta UPS My Choice.

 2. Znajdź zamówiony pakiet na swoim pulpicie nawigacyjnym.
 3. Zobacz opcje dostawy.

Jeśli widzisz opcję „Podpisz”, pakiet wymaga Twojego podpisu. Jeśli tak jest, po prostu wprowadź wszystkie swoje informacje i gotowe. Jeśli nie ma opcji „Podpisz”, nie musisz podpisywać swojej paczki. W tym momencie możesz również określić dokładną lokalizację, do której chcesz dostarczyć przesyłkę. Oto jak to się robi:

 1. Przejdź do UPS Mój wybór.

 2. Kliknij swoje zamówienie.
 3. Przejdź do wyświetlenia szczegółów i wybierz przycisk „Dostarcz instrukcje dostawy”.

 4. W sekcji „Pozostaw w” wybierz, dokąd ma zostać dostarczona paczka (drzwi przednie, drzwi tylne, ganek, garaż, taras itp.). Możesz nawet dodać kod zabezpieczający, jeśli chcesz.

 5. Kliknij „OK” po wprowadzeniu wszystkich instrukcji dostawy.

Inną opcją jest zmiana lokalizacji paczki, aby ktoś inny mógł ją podpisać. Jeśli jednak osoba dorosła jest wymagana do podpisania paczki, nie masz możliwości autoryzacji doręczenia przesyłki przez Internet. Zamiast tego możesz przekierować paczkę do centrum obsługi klienta UPS i odebrać paczkę osobiście.

Jak podpisać pakiet online za pomocą FedEx

Inną usługą pocztową, która umożliwia podpisanie pakietu online, jest FedEx. W rzeczywistości FedEx Delivery Manager umożliwia przekierowanie zamówień, śledzenie paczek, a nawet oferuje przechowanie paczki przez 14 dni bez dodatkowych kosztów.

Typy podpisów, które może wymagać Twój pakiet, obejmują podpis pośredni, podpis osoby dorosłej i podpis bezpośredni. Jeśli wiesz, że nie będzie Cię w domu, aby go podpisać, masz trzy możliwości. Pierwszym z nich jest przekierowanie paczki do lokalizacji FedEx przez maksymalnie dwa tygodnie.

Drugą opcją jest przekierowanie zamówienia do innej lokalizacji lub zmiana daty dostawy. Pamiętaj, że ta usługa kosztuje dodatkową opłatę.

Trzecią i ostatnią opcją jest elektroniczne podpisanie paczki. Można to zrobić na stronie internetowej FedEx Delivery Manager lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej FedEx, która jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iPhone. Należy jednak pamiętać, że podpisy elektroniczne są dozwolone tylko w przypadku wymagań dotyczących podpisu pośredniego. Jeśli Twoja przesyłka wymaga podpisu osoby dorosłej lub podpisu bezpośredniego, musisz ją podpisać osobiście.

Aby podpisać pakiet online, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz stronę FedEx w swojej przeglądarce.

 2. Załóż konto lub zaloguj się.

 3. Przejdź do zakładki „Menedżer Dostaw”.
 4. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego, aby zobaczyć wszystkie swoje zamówienia.
 5. Znajdź swoje zamówienie.
 6. Wybierz opcję „Podpisz po paczkę” i wprowadź wszystkie niezbędne informacje.

Jeśli pole jest wyszarzone, oznacza to, że paczka nie musi być podpisana lub trzeba to zrobić osobiście.

W tym momencie inną opcją jest przejście do strony „Podaj instrukcje dostawy”, gdzie możesz określić wszelkie specjalne potrzeby dotyczące dostawy. Możesz zaplanować dostawę, zmienić adres wysyłki i przechowywać ją w lokalizacji FedEx.

Jak podpisać pakiet online za pomocą USPS

US Postal Service (USPS) zawiera również funkcję podpisu elektronicznego. Najpierw musisz zarejestrować się na stronie USPS Electronic Signature Online. Za każdym razem, gdy sprawdzasz przesyłkę, która jest obecnie w drodze do Ciebie, zobaczysz obok niej opcję „Zastosuj podpis elektroniczny USPS online”. Jeśli nie jest widoczny, oznacza to, że musisz podpisać go osobiście.

Po podpisaniu pakietu otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem „Zastosowano Twój elektroniczny podpis online USPS”.

USPS daje również możliwość autoryzacji dostawy, nawet jeśli w tej chwili nie ma Cię w domu.

Można to zrobić na stronie USPS Informed Delivery lub za pomocą aplikacji mobilnej USPS, która jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iPhone. Aby to zrobić, musisz również mieć własne konto, więc śmiało załóż je, jeśli jeszcze go nie masz. Oto, co musisz zrobić dalej:

 1. Przejdź do usługi USPS Informed Delivery.

 2. Zaloguj się na swoje konto.

 3. Znajdź zamówiony pakiet na desce rozdzielczej.
 4. Przejdź do „Dodaj instrukcje dostawy”.

 5. W opcji „Wybierz jeden” wybierz miejsce, w którym chcesz dostarczyć przesyłkę na terenie Twojej nieruchomości, na przykład przed domem lub podwórkiem.

Notatka: Jeśli widzisz „Uwaga: DI niedostępne dla tej paczki”, oznacza to, że albo nie musisz podpisywać paczki po jej przybyciu, albo musisz ją podpisać osobiście. Paczki, które kosztują ponad 500 USD, należy podpisać osobiście.

W tym momencie możesz określić, że przesyłka powinna zostać dostarczona do Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie jesteś obecny.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak złożyć podpis w formie elektronicznej?

Sposób dostarczenia podpisu elektronicznego zależy od urządzenia, z którego korzystasz. Na przykład, jeśli używasz komputera do złożenia wniosku o podpis elektroniczny, możesz podpisać swoje imię i nazwisko za pomocą myszy lub podkładki pod mysz do laptopa.

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego lub tabletu, możesz użyć ekranu dotykowego, aby napisać swój podpis palcem lub rysikiem. Ta opcja jest znacznie mniej frustrująca, nie wspominając już o prostszej.

Czy podpisy elektroniczne są bezpieczne w użyciu?

To pytanie jest dość powszechne, a odpowiedź brzmi tak. Podpisy cyfrowe są uważane za bezpieczne i są używane przez wiele firm i usług, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Uważa się, że są one bezpieczne, ponieważ sfałszowanie podpisu elektronicznego jest niezwykle trudne.

Jeśli chodzi o usługi dostawy, niektórzy z nich robią wszystko, aby upewnić się, że Twoja tożsamość została potwierdzona. Na przykład USPS wymaga udowodnienia, że ​​to naprawdę Twój podpis, za pomocą kodu wysłanego na telefon lub osobistego potwierdzenia tożsamości na poczcie.

Ludzie mają również tendencję do myślenia, że ​​podpisy elektroniczne nie są prawnie wiążące. Nie o to chodzi. Tylko dlatego, że podpisałeś coś online, nie sprawia, że ​​jest to mniej wiążące prawnie niż podpis fizyczny.

Podpisz swoje pakiety online i nie krępuj się wyjść

Teraz wiesz, jak podpisać pakiet online, korzystając z różnych usług dostawy. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, ponieważ pozwala wyjść z domu, wiedząc, że Twoja przesyłka będzie na Ciebie czekać, gdy wrócisz do domu. Te usługi dostawy oferują wiele pomocnych opcji, musisz tylko dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze.

Czy kiedykolwiek zapisałeś się na pakiet online? Czy korzystałeś z którejś z usług dostawy wymienionych w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.