Jak wylogować się z tylko jednego konta Google/Gmail na komputerze Mac lub PC z systemem Windows

Wielu użytkowników Gmaila woli logować się na wiele kont jednocześnie, ponieważ pozwala im to zarządzać rozmowami osobistymi i służbowymi bez konieczności logowania się i wylogowywania się z każdego konta za każdym razem, gdy chcą się przełączyć. Problemy często pojawiają się, gdy próbujesz wylogować się z jednego konta z przeglądarki na komputerze. Nadal można to zrobić na komputerze – potrzebujesz tylko pomocy z aplikacji Gmail na iPhonie lub urządzeniu z Androidem

Jak wylogować się z tylko jednego konta Google/Gmail na komputerze Mac lub PC z systemem Windows

Jak wylogować się z tylko jednego konta Google na komputerze?

Aby wylogować się z tylko jednego konta Gmail, musisz użyć aplikacji Gmail na Androida lub iPhone'a. Jest zwykle preinstalowany na urządzeniach z Androidem, ale można go pobrać ze sklepu AppStore dla iPhone'ów. Oto jak wylogować się z jednego konta na komputerze Mac lub PC z systemem Windows za pomocą aplikacji mobilnej:

 1. Otwórz aplikację Gmail na urządzeniu mobilnym i zaloguj się na konto Gmail, z którego chcesz się wylogować, w przeglądarce na komputerze.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe lub inicjał swojego imienia w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Kliknij „Konto Google”.

 4. Przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo”.

 5. Dotknij "Twoje urządzenia", a następnie "Zarządzaj urządzeniami".

 6. Zobaczysz listę wszystkich urządzeń aktualnie zalogowanych na Twoje konto Gmail. Wybierz urządzenie, z którego chcesz się wylogować, i dotknij ikony z trzema kropkami obok nazwy urządzenia.

 7. Dotknij "Wyloguj się".

Alternatywnie możesz użyć aplikacji mobilnej zamiast wersji komputerowej, ponieważ przełączanie się między kontami w aplikacji jest znacznie szybsze. Dodatkowo możesz otrzymywać nowe powiadomienia e-mail dla każdego konta, nawet jeśli nie masz otwartej aplikacji. Wykonaj poniższe czynności, aby włączyć powiadomienia dla każdego konta:

 1. Otwórz aplikację Gmail i dotknij ikony w kształcie drzewa w lewym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do menu.

 2. Wybierz „Ustawienia”.

 3. Wybierz jedno ze swoich kont i przewiń w dół do sekcji „Powiadomienia”.

 4. Dotknij „Wszystko”.

Uwaga: musisz włączyć powiadomienia dla każdego ze swoich kont z osobna.

Gdy otrzymasz powiadomienie push i dotkniesz go, Gmail automatycznie przełączy się na wymagane konto. Nie musisz wpisywać hasła za każdym razem, gdy otwierasz inne konto Gmail.

Często zadawane pytania

Jak usunąć konto Gmail, którego nie używam z aplikacji?

Jeśli nie używasz już konkretnego konta Gmail i chcesz usunąć je ze swojej aplikacji Gmail, wykonaj poniższe czynności:

1. Otwórz aplikację Gmail.

2. Stuknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu.

3. Wybierz „Zarządzaj kontami na tym urządzeniu”.

4. Wybierz konto Gmail, które chcesz usunąć z aplikacji.

5. Wybierz „Usuń konto”.

Gmail w ruchu

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomógł Ci znaleźć sposób na efektywniejsze zarządzanie wieloma kontami Gmail. Wylogowanie się ze wszystkich kont, gdy chcesz wylogować się tylko z jednego lub tylko otrzymywać powiadomienia z konta otwartego w przeglądarce, może być denerwujące. Dlatego wielu użytkowników całkowicie przechodzi z Gmaila komputerowego na aplikację mobilną. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby Google naprawiło problem również w wersji na komputery, więc miejmy nadzieję, że stanie się to w przyszłych aktualizacjach.

Jakie masz wskazówki dotyczące organizowania przepływu pracy z wieloma kontami Gmail? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.