Wiadomości sygnałowe – gdzie są przechowywane wiadomości?

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym Signalem, czy lojalnym zwolennikiem od samego początku, być może zastanawiałeś się, dokąd trafiają wszystkie Twoje wiadomości? Pozwól, że powiemy Ci prosto o nietoperze – daleko nie zajdą.

Wiadomości sygnałowe — gdzie są przechowywane wiadomości?

W tym artykule pokażemy dokładnie, gdzie są przechowywane Twoje wiadomości Signal. Omówimy również inne tematy związane z prywatnością, takie jak możliwość śledzenia Signal, ogólne bezpieczeństwo tej aplikacji i wiele innych.

Gdzie są przechowywane wiadomości w Signal?

Być może korzystasz z Signal już od miesięcy, nie zastanawiając się, gdzie są przechowywane Twoje wiadomości. Jednak może być konieczne utworzenie kopii zapasowej wiadomości lub usunięcie danych z urządzenia, więc wiedza o tym, gdzie znaleźć wiadomości, może się przydać. Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Androida, czy iOS, pokażemy Ci, gdzie znaleźć swoje wiadomości.

Gdzie są przechowywane wiadomości Signal na iPhonie i Androidzie,

Wszystkie wiadomości wysyłane przez Signal są przechowywane lokalnie na Twoim urządzeniu. Signal nie ma dostępu do twoich wiadomości ani żadnych danych wysyłanych za pośrednictwem aplikacji. Teksty, które wysyłasz, znajdują się na serwerach Signal tylko podczas przesyłania i są szyfrowane od końca do końca. Jedynym sposobem uzyskania dostępu do przechowywanych wiadomości na dowolnym urządzeniu jest włączenie kopii zapasowych czatu.

Włącz kopię zapasową czatu w Signal

Jeśli chcesz prowadzić rejestr swoich wiadomości, jedynym wyborem będzie uruchomienie kopii zapasowej wiadomości. Poniżej przedstawimy Ci, jak to zrobić.

  1. Uruchom Signal na swoim urządzeniu.

  2. Stuknij ikonę swojego profilu. To mała, okrągła ikona w lewym górnym rogu ekranu. Teraz uzyskasz dostęp do „Ustawień sygnału”.

  3. Przewiń w dół do „Czaty i multimedia” > „Czat”.

  4. Zobaczysz 30-cyfrowe hasło. Signal poprosi Cię o wprowadzenie tego hasła, gdy będziesz chciał przywrócić kopię zapasową. Zapisz hasło lub skopiuj je w bezpieczne miejsce.

  5. Musisz potwierdzić, że zapisałeś hasło.

  6. Wybierz opcję „Włącz kopie zapasowe”.
  7. Sprawdź czas ostatniej kopii zapasowej, aby sprawdzić, czy kopia zapasowa została ukończona.

  8. Signal wyświetli, gdzie znaleźć kopię zapasową. Zapisz folder kopii zapasowej na innym urządzeniu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Gdzie jest przechowywana kopia zapasowa Signala?

Po włączeniu kopii zapasowej Signal wyświetli, gdzie możesz ją znaleźć. Sprawdź powyżej, jak włączyć kopię zapasową w Signal. Oto jak znaleźć folder kopii zapasowej:

• Uruchom Signal na swoim urządzeniu (tylko telefon komórkowy).

• Kliknij mały, okrągły awatar u góry ekranu, aby przejść do „Ustawienia sygnału”.

• Przejdź do „Czaty i media” lub po prostu „Czaty”.

• Przejdź do „Kopie zapasowe czatu” > „Folder kopii zapasowej”. Zobaczysz lokalizację folderu kopii zapasowej. Możesz uzyskać do niego dostęp, przechodząc do „Moich plików” lub podłączając telefon do komputera.

Plik kopii zapasowej powinien brzmieć „sygnał-rok-miesiąc-data-godzina.backup”. Jeśli używasz starszej wersji Signal, możesz znaleźć kopię zapasową w "/InternalStorage/Signal/Backups" lub "/sdcard/Signal/Backups".

Czy można pobrać wiadomości sygnałowe?

Tak, Twoje wiadomości w Signal można odzyskać, jeśli wcześniej włączyłeś kopie zapasowe czatu. Oto jak odzyskać wiadomości:

Dla użytkowników Androida

• Włącz kopię zapasową w telefonie, który ma historię wiadomości Signal. Wykonaj czynności wymienione powyżej, aby włączyć kopię zapasową.

• Zapisz swoje 30-cyfrowe hasło.

• Przenieś folder Signal z plikiem kopii zapasowej. Jest to plik o nazwie „sygnał-rok-miesiąc-data-godzina.backup”. Jeśli używasz tego samego telefonu, przenieś plik na komputer. Jeśli masz nowy telefon, przenieś tam plik kopii zapasowej.

• Zainstaluj Signal ze sklepu z aplikacjami i wklej 30-cyfrowe hasło przed wprowadzeniem swojego numeru telefonu.

Dla użytkowników iOS

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, możesz przesyłać wiadomości tylko z jednego urządzenia iOS na drugie.

Po pierwsze, oba urządzenia muszą być połączone z Wi-Fi i Bluetooth, działać na najnowszej wersji Signal (3.21.3 lub nowszej) i działać na iOS12.4 lub nowszym. W przypadku iOS14 musisz włączyć uprawnienie „Sieć lokalna” w Ustawieniach iOS > Signal.

Twój nowy telefon powinien znajdować się w tym samym pokoju i być zarejestrowany pod tym samym numerem co stary.

Upewnij się, że aparat w starym telefonie działa prawidłowo, ponieważ Signal poprosi Cię o zeskanowanie kodu QR w celu połączenia urządzeń.

• Zainstaluj Signal na swoim nowym telefonie lub iPadzie. Możesz go pobrać z App Store.

• Dokończ rejestrację.

• Kliknij „Przenieś z urządzenia iOS”, aby uzyskać kod QR.

• W starym telefonie wybierz „Dalej”.

• Przenieś stary telefon do nowego urządzenia i zeskanuj kod QR.

• Użyj nowego telefonu, aby wysłać wiadomość tekstową.

Pamiętaj, że Twoja historia czatów zostanie usunięta ze starego telefonu.

Czy nadal mogę odzyskać moje wiadomości, jeśli zapomniałem 30-cyfrowego hasła?

Niestety nie. Nie możesz przywrócić wiadomości bez hasła. Będziesz musiał utworzyć nową kopię zapasową i uzyskać nowe hasło. Najpierw wyłącz poprzednią kopię zapasową czatu. Następnie włącz go ponownie, aby utworzyć nowy.

Czy można śledzić aplikację Signal?

Signal to mocno zaszyfrowana aplikacja do przesyłania wiadomości. Pełne szyfrowanie uniemożliwia oprogramowaniu firm trzecich, dostawcom usług mobilnych, sieciom publicznym, a nawet samemu Signalowi odczytywanie Twoich wiadomości. Jeśli nie używasz aplikacji do wysyłania niezabezpieczonych wiadomości SMS/MMS, Twoje rozmowy są niemożliwe do namierzenia.

Należy jednak pamiętać, że osoba atakująca zawsze może znaleźć drogę do telefonu, jeśli się na to zdecyduje. Signal ma sposób na zwalczanie napastników poprzez ustawienie unikalnego numeru bezpieczeństwa. Ta funkcja pozwala dokładnie sprawdzić, jak bezpieczne są Twoje wiadomości i połączenia. Na przykład, jeśli ktoś napisze do Ciebie z nowego telefonu podszywając się pod Twojego znajomego, zobaczysz zmianę numeru bezpieczeństwa.

Jak mogę zobaczyć numer bezpieczeństwa?

Aby zobaczyć numer bezpieczeństwa dla konkretnego czatu, po prostu wykonaj następujące kroki:

• Otwórz czat, dla którego chcesz zobaczyć numer bezpieczeństwa.

• Stuknij w jego nagłówek.

• Przewiń w dół i wybierz „Wyświetl numer bezpieczeństwa”. Możesz zweryfikować szyfrowanie czatu z określonym kontaktem, porównując numer z numerem na jego urządzeniu.

Jak bezpieczna jest aplikacja Signal?

Dzięki kompleksowemu systemowi szyfrowania możemy powiedzieć, że Signal jest bardzo bezpieczny. Jego system działa tak, aby zakodować wiadomość nadawcy w określony sposób, który może zostać odblokowany tylko przez urządzenie odbiorcy. Jeśli powiemy Ci, że niektóre z najbardziej znanych instytucji politycznych na świecie preferują tę aplikację, dowiesz się, jak bezpieczne są Twoje wiadomości.

Możesz jednak zrobić kilka rzeczy, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa swoich wiadomości. Tak, wiemy, że nawet Signal nie może Cię szpiegować, ale co się stanie, jeśli otrzymasz powiadomienie, a osoba obok Ciebie odczyta je z ekranu blokady? Lub jeśli ktoś ukradnie Twój telefon? Złodzieje mogą łatwo uzyskać dostęp do Twoich wiadomości. Możesz ukryć podgląd nowej wiadomości Signal na ekranie telefonu i ustawić wzór odblokowania w telefonie. Jako dodatkowe zabezpieczenie możesz włączyć Signal, aby otwierał się dopiero po wprowadzeniu hasła lub skanu biometrycznego. Dzięki temu potencjalni intruzi nie będą mogli zebrać twoich prywatnych rozmów.

Dodatkowa wskazówka: jak ukryć podgląd nowej wiadomości sygnałowej na ekranie?

Dla użytkowników Androida: otwórz ustawienia aplikacji > „Urządzenie” > „Dźwięk i powiadomienia” i wybierz „Gdy urządzenie jest zablokowane”. Wybierz „Ukryj poufne informacje”. W ten sposób otrzymasz powiadomienie, gdy otrzymasz wiadomość, ale zawartość i nadawcę zobaczysz tylko po odblokowaniu telefonu.

Dla użytkowników iPhone'a: ​​otwórz ustawienia aplikacji> „Powiadomienia”> „Powiadomienia w tle” i wybierz „Pokaż”. Wybierz opcję, która najbardziej Ci się podoba, ale zalecamy „Bez nazwy lub wiadomości”. W ten sposób otrzymasz powiadomienie, gdy otrzymasz wiadomość, ale zawartość i nadawcę zobaczysz tylko po odblokowaniu telefonu. Możesz całkowicie usunąć powiadomienia Signal, przechodząc do aplikacji Ustawienia na swoim iPhonie. Wybierz „Powiadomienia” > „Sygnał” i wyłącz „Pokaż na ekranie blokady”.

Czy Signal przechowuje dane?

Nie, Signal nie przechowuje żadnych Twoich danych. Wszystkie wysyłane przez Ciebie pliki, wiadomości, zdjęcia lub linki będą przechowywane lokalnie na Twoim urządzeniu. Signal nie ma dostępu do Twoich danych.

Zabezpieczanie Twoich wiadomości

Jak widać, Signal bardzo utrudniał intruzowi dostęp do Twoich wiadomości w swojej aplikacji. Signal ustanowił standard, jeśli chodzi o zdobycie zaufania użytkowników dzięki solidnemu systemowi bezpieczeństwa. Ponieważ aplikacja nie przechowuje żadnych wiadomości na swoich serwerach, możesz je przywrócić tylko poprzez włączenie kopii zapasowych czatu. Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak to zrobić.

Czy masz włączone kopie zapasowe czatu na swoim urządzeniu? Jak często robisz kopie zapasowe? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach poniżej.