Jak wyłączyć komputer za pomocą iPhone'a?

Za pomocą niektórych aplikacji możesz używać iPhone'a jako pilota do komputera. Tak więc, gdy zapomnisz ręcznie wyłączyć komputer, możesz wydać swojemu iPhone'owi polecenie, aby zrobił to za Ciebie.

Jak wyłączyć komputer za pomocą iPhone'a?

Jest to przydatne, jeśli chcesz oszczędzać energię lub przełączyć urządzenie w tryb uśpienia, ale wyjeżdżasz i nie masz czasu, aby zrobić to ręcznie. Po podłączeniu urządzeń będziesz mógł wyłączyć komputer z dowolnego pomieszczenia w domu, a nawet na podwórku, w zależności od siły sygnału Wi-Fi.

Jak wyłączyć komputer za pomocą iPhone'a

Aby sterować komputerem za pomocą iPhone'a, musisz je najpierw podłączyć. W tym celu będziesz musiał pobrać aplikacje, które łączą urządzenia współdzielące tę samą sieć. Możesz to zrobić w kilku krokach.

 1. Przejdź do witryny Remote Off na swoim komputerze.

 2. Kliknij „Pobierz Off Helper”.

 3. Po pobraniu uruchom go i zainstaluj. Nie powinno to być skomplikowane, ponieważ nie ma nic do skonfigurowania.

 4. Na iPhonie pobierz Off Remote. Dostępna jest wersja bezpłatna i płatna Jeśli nie przeszkadzają Ci reklamy i musisz tylko od czasu do czasu wyłączać komputer, darmowa wersja jest więcej niż wystarczająca.

 5. Upewnij się, że komputer i iPhone są podłączone do tej samej sieci (na przykład domowej sieci Wi-Fi). Jeśli urządzenia nie współdzielą sieci, nie będą mogły wchodzić w interakcje.

 6. Jeśli masz aplikacje Remote Off / Off Remote uruchomione na obu urządzeniach, Twój iPhone znajdzie Twój komputer w sekcji „Widoczne komputery” po lewej stronie.

 7. Wybierz swój komputer.

 8. Powinieneś zobaczyć te polecenia: Zamknij, Zablokuj, Uruchom ponownie, Uśpij, Hibernacja. Wybierz jeden.

  Wył. Zdalne

 9. Zanim aplikacja wykona polecenie, nastąpi odliczanie przez kilka sekund. Istnieje również możliwość wyłączenia odliczania.

Dzięki tej prostej konfiguracji będziesz mieć wygodny sposób kontrolowania wszystkich komputerów w sieci domowej i wyłączania ich w razie potrzeby.

Aplikacje do innych funkcji zdalnych

Oprócz używania go do wyłączania komputera, możesz także używać iPhone'a jako pilota do komputera do różnych innych poleceń. Oto kilka innych przydatnych aplikacji, które mogą rozszerzyć funkcjonalność Twojego iPhone'a.

Zdalna mysz

zdalna mysz

Remote Mouse to świetna aplikacja, która zamienia iPhone'a w przenośną bezprzewodową mysz i klawiaturę dla systemu Windows lub Mac. Obsługuje również różne odtwarzacze i wtyczki.

Dzięki tej aplikacji możesz zwiększyć lub zmniejszyć głośność w iTunes, VLC lub Windows Media Player. Jeśli prowadzisz prezentację, możesz zmieniać slajdy za pomocą iPhone'a, ponieważ aplikacja jest również zgodna z programem PowerPoint.

Ponadto możesz również użyć tej aplikacji do zdalnego wyłączenia lub ponownego uruchomienia komputera. Jeśli więc chcesz mieć więcej funkcji innych niż zwykłe kontrolowanie ustawień zasilania komputera, ta aplikacja powinna cię uszczęśliwić.

Uzyskaj zdalną mysz

TeamViewer

Teamviewer

Oto kolejna potężna aplikacja, która przekształca ekran komputera tak, aby pasował do Twojej dłoni. Obsługuje systemy Windows i Mac. Możesz zdalnie sterować wszystkimi opcjami swojego komputera i mieć dostęp do wszystkich swoich dokumentów i aplikacji zainstalowanych na pulpicie. Interfejs wygląda płynnie i jest łatwy w nawigacji.

TeamViewer umożliwia przenoszenie plików w obie strony. Jeśli więc potrzebujesz szybko czegoś z komputera, po prostu sięgnij do niego za pomocą TeamViewer i wyślij na swój telefon. A jeśli chcesz przenieść plik z telefonu na komputer, możesz to zrobić bezprzewodowo w ciągu kilku sekund. Co więcej, możesz odtwarzać treści audio i wideo z komputera na swoim iPhonie.

Pobierz TeamViewer

Przeglądarka VNC

vnc
 • VNC Viewer jest podobny do TeamViewer, ponieważ pozwala zalogować się do komputera z telefonu i uzyskać cały interfejs pulpitu. Następnie możesz przejąć kontrolę nad myszą lub klawiaturą i ustawić iPhone'a jako urządzenie proxy. Może to pomóc, gdy trzeba coś sprawdzić na komputerze lub uzyskać szybki dostęp do niektórych plików.
 • Ten program używa szyfrowania do ochrony sesji przed złośliwymi atakami. Z tego powodu będziesz musiał użyć hasła do komputera, aby uzyskać dostęp do swojego pulpitu. Chociaż dodaje to kilka kroków do procesu, przynajmniej nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swoich danych.

Pobierz przeglądarkę VNC

Pulpit zdalny Chrome

zdalny pulpit Chrome

Jeśli szukasz podobnej aplikacji opracowanej przez Google, pobierz Pulpit zdalny Chrome. Nie różni się zbytnio od innych typów, ponieważ umożliwia dostęp do komputera z iPhone'a. Wystarczy zainstalować aplikację na obu urządzeniach, skonfigurować połączenie i w dowolnym momencie można uzyskać dostęp do pulpitu.

Wyjątkową cechą Pulpitu zdalnego Chrome jest płynność przewijania i powiększania. Jeśli chcesz wygodnie poruszać się po pulpicie, ta aplikacja jest prawdziwą okazją.

Pobierz Pulpit zdalny Chrome

Często Zadawane Pytania

Co mogę zrobić, jeśli muszę wyłączyć wiele komputerów?

Jeśli masz cały system komputerów, który musisz wyłączyć, nadal możesz korzystać z powyższych metod, ale znacznie łatwiej jest to zrobić z innego komputera.

Spowoduje to jednoczesne zamknięcie kilku komputerów, o ile jesteś w tej samej sieci. Możesz nawet wysłać wiadomość, aby poinformować użytkownika, że ​​jego komputer zaraz się wyłączy.

Używając skrótu klawiaturowego Win + R i wpisz „services.msc”, a następnie naciśnij Enter. Kliknij dwukrotnie „Rejestr zdalny” i zmień „Wyłączone” na „Automatyczny” w obszarze Typ uruchamiania. Musisz to zrobić dla każdego komputera w sieci.

 • Może być konieczne uzyskanie dostępu do zapory na komputerze i ustawienie uprawnień, aby to zadziałało. Wpisz "Zapora sieciowa" w pasku wyszukiwania, kliknij "Zezwalaj programowi lub funkcji przez Zaporę systemu Windows" i kliknij "Zmień ustawienia". Znajdź Instrumentację zarządzania Windows (WMI) i kliknij pole wyboru, aby ją zastosować.

Wróć do komputera i otwórz wiersz polecenia. Wpisz „shutdown /i” (bez cudzysłowów). Dodaj nazwy komputerów w sieci, którą chcesz wyłączyć.

Podziel się swoimi wyborami

Jakich aplikacji używasz, aby uzyskać zdalny dostęp do komputera z iPhone'a? Podziel się swoimi wyborami w komentarzach poniżej!