Jak wyświetlić widok siatki w Google Meet na iPadzie?

Czasy, kiedy iPody były zarezerwowane tylko dla gier i muzyki, już za nami. Dziś iPadów możemy używać do pracy i nauki, a większość ludzi uważa je za wygodniejsze niż duży laptop czy komputer stacjonarny. Dotyczy to zwłaszcza spotkań online i korzystania z aplikacji, takich jak Google Meet.

Jak wyświetlić widok siatki w Google Meet na iPadzie?

Jednak od dawna nie mogliśmy korzystać z Google Meet w trybie siatki na naszych iPadach, ale teraz jest to możliwe. W tym artykule wyjaśnimy, jak wyświetlić widok siatki Google Meet na iPadzie.

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Chociaż może to być najszybsza dostępna opcja, pamiętaj, że nie jest to operacja jednym kliknięciem. Dlatego proponujemy poświęcić trochę czasu i przejść przez ten proces krok po kroku.

Musisz pobrać niedawno utworzone rozszerzenie, rozszerzenie widoku siatki Google Meet, a także rozszerzenie pulpitu zdalnego. Oto, czego będziesz potrzebować:

 1. Twój iPad.
 2. Aplikacja Pulpit zdalny zainstalowana na Twoim iPadzie.
 3. Komputer stacjonarny lub laptop.
 4. Rozszerzenie pulpitu zdalnego Google na komputerze stacjonarnym lub laptopie.
 5. Konto Google Meet.
 6. Rozszerzenie widoku Google Meet Grit na komputerze i iPadzie.

  pokaż widok siatki Google Meet na iPadzie

Pierwsze kroki

Ponieważ nie można korzystać z widoku siatki w Google Meet na iPadzie, musisz uzyskać dostęp do pulpitu komputera z iPada. Zrobimy to za pomocą rozszerzenia pulpitu zdalnego Chrome.

Pamiętaj, że Twój laptop lub komputer musi być cały czas włączony. W przeciwnym razie spotkanie mogłoby się nagle zakończyć. Miej pod ręką obie ładowarki do laptopa i iPada.

Jeśli nie korzystałeś wcześniej z Pulpitu zdalnego, czas go pobrać:

 1. Przejdź do sklepu z aplikacjami.
 2. Pobierz aplikację Pulpit zdalny.
 3. Utwórz konto dostępu zdalnego.
 4. Włącz Screen Mirroring.

Musisz też pobrać rozszerzenie Google Meet Grid View na laptopa i iPada. Rozszerzenie jest bezpłatne i kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami.

jak wyświetlić widok siatki Google Meet na iPadzie?

Ostatnie kroki

Gdy już wszystko przygotujesz, czas rozpocząć spotkanie. Ponownie zachęcamy do wypróbowania tego przed telekonferencją. Jeśli masz ważne spotkanie z wieloma uczestnikami, możesz wcześniej wypróbować je z przyjacielem, aby upewnić się, że wszystko działa sprawnie.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Połącz swoje urządzenia za pomocą aplikacji Pulpit zdalny.
 2. Otwórz Google Meet na komputerze stacjonarnym lub laptopie.
 3. Rozpocznij spotkanie lub dołącz do niego.
 4. Kliknij znak Grid View na dole ekranu.

Powinieneś teraz widzieć innych uczestników w trybie siatki. Jeśli wszystko wygląda dobrze, czas przełączyć się z komputera na iPada i cieszyć się wysokiej jakości spotkaniem.

Rozszerzenie widoku siatki Google Meet

Google Meet to doskonała aplikacja do połączeń konferencyjnych i wszelkiego rodzaju spotkań, ale brakuje jej jednego – widoku siatki. Widok siatki jest korzystny dla osób pracujących w dużych zespołach.

Jest to również korzystne dla nauczycieli i uczniów, ponieważ widzą wszystkich uczestników. To po prostu sprawia, że ​​czujesz się tak, jakbyś był w tej samej klasie.

Rozszerzenie widoku siatki Google Meet umożliwia użytkownikom zobaczenie ponad 50 uczestników bez utraty jakości połączenia.

Upewnij się, że zapoznałeś się ze wszystkimi opcjami, które mogą poprawić jakość Twojego spotkania. Na przykład możesz ukryć uczestników, którzy mają wyłączone wideo, aby ich obrazy nie rozpraszały Cię. Istnieje również opcja wyróżnienia osoby, która mówi, co ułatwia skupienie się i śledzenie spotkania.

To jest tego warte!

Niektórych ludzi może zniechęcić nieco długi proces instalacji. Zapewniamy jednak, że jest to prostsze niż się wydaje i będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Na dłuższą metę korzyści są ogromne, ponieważ możesz cieszyć się wysokiej jakości spotkaniami z wygodnej kanapy.

Jakiego urządzenia zwykle używasz w Google Meet? Czy masz jakieś inne wskazówki lub triki dotyczące tego narzędzia? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.