Jaki jest skrót do przekreślenia? Oto jest

Chociaż przekreślenie przekreśla słowo lub całe zdanie, w rzeczywistości kładzie nacisk na daną pozycję. To specjalne narzędzie do formatowania jest dostępne w całym pakiecie Microsoft Office, ale można go również używać z niektórymi aplikacjami do przesyłania wiadomości i innymi edytorami tekstu.

Jaki jest skrót do przekreślenia? Oto jest

Ten artykuł koncentruje się na przekreślonych skrótach w programach Word, Excel i PowerPoint. Ponadto dowiesz się o innych efektach formatowania słów i ich skrótach.

Słowo

Stosowanie efektu przekreślenia w programie Word jest bardzo łatwe. Wybierz słowo lub fragment tekstu i kliknij ikonę przekreślenia na pasku narzędzi pod zakładką Strona główna.

Ale nie chcesz odrywać rąk od klawiatury, prawda? Jeśli tak, istnieją dwa skróty, które umożliwiają przekreślenie bez dotykania myszy.

Skrót 1

Aby uzyskać szybki efekt pojedynczego przekreślenia, możesz użyć kombinacji klawiszy, aby szybko osiągnąć wynik.

Na komputerze: skrót to Alt + H + 4. Tak więc zaznaczasz fragment tekstu lub cały akapit i naciskasz te klawisze na klawiaturze.

Na Macu: Skrót klawiaturowy to Cmd+Shift+X. Po prostu zaznacz tekst i wykonaj kombinację klawiszy, aby przekreślić tekst.

Skrót 1

Jeśli chcesz usunąć efekt przekreślenia, ponownie naciśnij sekwencję skrótów, a zobaczysz normalny tekst.

Skrót 2

Komputery PC i Mac różnią się znacznie, mimo że działają na tym samym programie. W kroku 2 przeprowadzimy Cię przez każdy z osobna.

Na komputerze PC

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do większej liczby opcji, kliknij Ctrl + D na klawiaturze, aby uzyskać dostęp do wyskakującego okna Czcionki. To okno wyświetla bieżące ustawienia czcionki, format, rozmiar i styl. Przekreślenie jest dostępne w sekcji Efekty, a skrótem do niego jest Alt + K.

Skrót 2

Aby szybko podsumować, drugim skrótem jest Ctrl + D, a następnie Alt + K. Oczywiście najpierw musisz wybrać żądany tekst lub słowo. A skoro już przy tym jesteś, dlaczego nie zbadać wszystkich innych dostępnych efektów? Oto krótki przegląd wraz ze skrótami i funkcjami:

  1. Podwójne przekreślenie – Alt + L
  2. Indeks górny – Alt + P
  3. Indeks dolny – Alt + B
  4. Kapitaliki – Alt + M
  5. Wszystkie wersaliki – Alt + A
  6. Ukryty – Alt + H

Sztuczka: Nie musisz pamiętać wszystkich skrótów. Jeśli przyjrzysz się bliżej, na etykiecie każdego efektu podkreślona jest jedna litera. Ta litera to ta, którą należy połączyć z Alt, aby wywołać efekt.

Na Macu

Na komputerze Mac musisz przypisać skróty klawiaturowe. Ale nie martw się, to naprawdę proste!

Otwórz nowy dokument Word i kliknij Narzędzia na pasku narzędzi Apple u góry komputera. Następnie kliknij „Dostosuj klawiaturę”.

Pojawi się nowe okno i możesz kliknąć „Wszystkie polecenia” w polu Kategorie, a następnie użyć paska wyszukiwania, aby wpisać skrót, który chcesz utworzyć (lub zmienić).

Wpisz skrót, którego chcesz użyć, i kliknij „OK” u dołu.

PowerPoint

Istnieją również dwie metody zastosowania przekreślenia w programie PowerPoint. Pierwsza metoda tak naprawdę nie wymaga specjalnej sekcji, ponieważ skrót jest domyślnym dla pakietu Office. Aby być precyzyjnym, zaznacz pole tekstowe w programie PowerPoint i naciśnij Alt + H + 4. Należy pamiętać, że ta metoda i skrót działają tylko na komputerze.

Notatka: Powinieneś wiedzieć, że nie musisz jednocześnie uderzać w klawisze. Najpierw naciśnij Alt, następnie H, a następnie 4 – ta sekwencja / wskazówka dotyczy również programu Word.

Użytkownicy komputerów Mac będą musieli użyć skrótu Command + T i kliknąć opcję „Przekreślenie” lub kliknąć opcję Przekreślenie na Wstążce programu PowerPoint.

Metoda okna dialogowego Czcionka

Naciśnij Ctrl + T (cmd + T na Macu), aby uzyskać dostęp do okna dialogowego Czcionka i, tak samo jak w programie Word, naciśnij Alt + odpowiednią literę. Przekreślenie to Alt + K, a wszystkie inne skróty są takie, jak opisano w poprzedniej sekcji, z jednym wyjątkiem. Przesunięcie to funkcja, która nie jest dostępna w programie Word, a skrótem do niej jest Alt + E.

Dodatkowe skróty: Możesz także nacisnąć Ctrl + Shift + F lub Ctrl + Shift + P, aby uzyskać dostęp do okna dialogowego Czcionka. Trzeba przyznać, że Ctrl + T jest najprostsze.

Przewyższać

Do tej pory nietrudno zgadnąć, że istnieją dwie metody / skróty do zastosowania przekreślenia w programie Excel. I tak, Excel ma własną wersję okna dialogowego Czcionka, która nazywa się Formatuj komórki. Zobaczmy więc, jak zastosować skróty.

Prosty skrót

Wybierz jedną lub więcej komórek, które chcesz przekreślić, i naciśnij Ctrl + 5. Jeśli chcesz usunąć przekreślenie, naciśnij ponownie skrót lub naciśnij Ctrl + Z. Pamiętaj, że jest to opcja tylko dla użytkowników komputerów PC.

Formatuj komórki

Naciśnij Ctrl + 1 (Control + 1 dla użytkowników komputerów Mac), aby uzyskać dostęp do okna Formatowanie komórek, ale nie zapomnij najpierw zaznaczyć komórek, które chcesz przekreślić. To okno jest nieco inne niż w Excelu i Wordzie. Zawiera więcej kart, a ta, której szukasz, to Czcionka.

Formatuj komórki

Ponownie skrótem do przekreślenia jest Alt + K, ale otrzymujesz również indeks górny (Alt + E) i indeks dolny (Alt + B).

Inne oprogramowanie

Jeśli korzystasz z Dokumentów Google, istnieje również możliwość użycia przekreślenia. Zaznacz tekst i naciśnij Ctrl + Shift + X (Cmd + Shift + X na Macu).

Chociaż nie jest to przekreślony skrót, istnieje również możliwość szybkiego zrobienia tego w aplikacjach do przesyłania wiadomości. Wpisz swoją wiadomość i umieść ~ przed i za tekstem, do którego chcesz zastosować efekt (bez spacji) – na przykład ~Ten artykuł TJ dotyczy przekreślonych skrótów~ – a tekst zostanie przekreślony. Działa to na Facebook Messanger, WhatsApp, Slack i niektórych innych aplikacjach do przesyłania wiadomości.

Wykreśl słowa

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest używać przekreślenia tylko wtedy, gdy jest to konieczne lub przynajmniej oszczędnie. W ten sposób dostarcza właściwy komunikat i zwraca uwagę czytelnika na Twój punkt.

Jak często używasz przekreślenia? Czy używasz go w aplikacjach do przesyłania wiadomości lub dokumentach pakietu Office? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.v