Jak powiększyć swoje logo w Shopify?

Kiedy tworzysz swój biznes online w Shopify, chcesz, aby wyglądał niesamowicie. Chcesz przyciągnąć więcej klientów, ale jednocześnie powinien być reprezentatywny dla tego, kim jesteś.

Jak powiększyć swoje logo w Shopify?

Dlatego zaprojektowanie odpowiedniego logo to długa droga. Ale nawet jeśli masz najlepszy pomysł na logo, nie będziesz pewien, jak będzie wyglądać, dopóki nie zobaczysz go na samej stronie.

Projekt może się zgadzać, ale co z rozmiarem? Jeśli chcesz powiększyć swoje logo, jak to zrobić w Shopify?

Zarządzanie wymiarami logo

Jednym z powodów, dla których Shopify jest jedną z najlepszych witryn eCommerce na świecie, jest to, że wykonuje większość pracy za Ciebie.

Jasne, wiele musisz zrobić sam, ale jeśli chodzi o to, aby wszystko wyglądało fantastycznie, Shopify naprawdę zapewnia. Twoim głównym zmartwieniem jest wybór motywu, który chcesz dla swojej firmy online, a następnie dodawanie i organizowanie przedmiotów, które chcesz sprzedać.

Możesz także dodać tekst i przesłać obrazy, które zawierają Twoje logo. Oczywiście wymiary Twojego logo można zmienić. Ale musisz mieć dostęp i edytować kod HTML/CSS. Pamiętaj, że Twoje logo może być tekstem lub obrazem.

Shopify

Proces powiększania każdego z nich jest bardzo podobny. Ale jeśli nie masz pewności, czy masz logo tekstowe lub graficzne w motywie Shopify, możesz sprawdzić:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy swoje logo i wybierz z menu „Sprawdź element”.
  2. Twój ekran otworzy okna edycji HTML/CSS. I będziesz mógł sprawdzić, czy Twoje logo jest skonfigurowane jako tekst czy obraz.
  3. Jeśli Twoje logo jest ustawione jako tekst w lewym oknie, możesz zobaczyć jego klasę CSS w prawym okienku.
  4. Następnie musisz przejść do panelu administracyjnego Shopify.
  5. Następnie wybierz „Motywy”, a następnie „Dostosuj motywy”.
  6. Teraz wybierz „Edytuj HTML/CSS, a następnie „Zasoby”.
  7. Z listy wybierz „style.css.liquid”, a następnie wyszukaj klasę CSS swojego logo.
  8. Kiedy go znajdziesz, będziesz mógł zobaczyć rozmiar czcionki. Edytuj numer, aby powiększyć swoje logo.
  9. Wybierz „Zapisz”.

Upewnij się, że odświeżysz stronę po zapisaniu zmian. A potem wróć do strony głównej, aby upewnić się, że Twoje logo jest teraz bardziej widoczne.

Możesz powtórzyć ten sam proces, gdy próbujesz zmniejszyć również logo tekstowe. Dodatkowo, jeśli później sprawdzisz element swojej strony i zobaczysz, że Twoje logo jest skonfigurowane jako obraz, nadal możesz je powiększyć lub zmniejszyć.

Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kroki 1-6, ale zamiast „Zasoby” wybierz „Konfiguracje”. Następnie musisz zlokalizować linie w HTML dla obrazu logo. Możesz tam edytować szerokość i wysokość logo.

Domyślnie wymiary są ustawiane w pikselach. Dostosuj wymiary w dowolny sposób, a następnie odśwież stronę ponownie.

Jak powiększyć logo?

Jak zrobić świetne logo Shopify

Wszystkie główne marki są rozpoznawane po ich logo. Jeśli Twoim celem jest przejście z małego sklepu internetowego do ogromnej marki, posiadanie przyciągającego uwagę logo jest niezbędne.

Jeśli chodzi o motywy Shopify, większość z nich pozwala właścicielom sklepów przesłać własne logo. Często jednak istnieją pewne ograniczenia, jeśli chodzi o miejsce, jakie Twoje logo może mieć na stronie.

Ale to nie znaczy, że nadal nie masz dużo wolności, po prostu istnieją ograniczenia. Oto kilka innych wskazówek, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia logo dla sklepu Shopify.

Poznaj swoją markę

Zanim zaczniesz myśleć o tym, jak duże ma być Twoje logo, upewnij się, że masz pewność co do tego, co sprzedajesz. Czy Twój produkt ma jasną tożsamość i przeznaczenie?

Jeśli tak, to wlanie tego w odpowiedni projekt logo będzie znacznie łatwiejsze. Skoncentruj się na tym, co sprawia, że ​​jest wyjątkowy i jak chcesz, aby postrzegali to Twoi przyszli klienci.

Spojrzenie na Konkurs

To nie jest zaproszenie do szukania pomysłów, ale do zbadania tego rodzaju trendów, których należy unikać. Jeśli marka z wybranej przez Ciebie branży odnosi szczególne sukcesy, zadaj sobie pytanie, co ją wyróżnia. To w porządku, że inne logo Cię inspirują, ale nie jest w porządku kraść pomysły.

Uważaj na kolor

Wybranie koloru może być trudne. To nie jest łatwa decyzja, jak wybór koszuli, którą kupisz do pracy. I może to być szczególnie przytłaczające, gdy jest to Twoje logo Shopify.

Kolory mają wiele znaczenia, a ludzie reagują na nie na różne sposoby. Zastanów się, co chcesz przekazać swoim produktem i jak dobrze pasuje do koloru Twojego logo.

Shopify Powiększ Logo

Większy nie zawsze znaczy lepszy

Kiedy nadejdzie czas, aby przesłać swoje logo, możesz ulec pokusie, aby było jak największe. Czemu nie? Jeśli to świetne logo i jest miejsce, może to być dobry pomysł. Ale nie zawsze tak jest.

Nie każde niezapomniane logo jest ogromne, niektóre w rzeczywistości są dość dyskretne. Cokolwiek zdecydujesz, pamiętaj tylko, że musisz uzyskać dostęp do kodu HTML/CSS, aby edytować wymiary swojego logo. A zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki, zastanów się, czym wyróżnia się logo.

Jakie jest twoje ulubione logo? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.