Jak włączyć lub wyłączyć napisy kodowane w telewizorze Sharp?

W pewnym momencie możesz znaleźć się w zatłoczonym pokoju, w którym panuje duży hałas, ale nadal chcesz być na bieżąco ze swoim ulubionym programem telewizyjnym. Innym razem możesz po prostu położyć dziecko do łóżka, ale chcesz obejrzeć odcinek swojego ulubionego programu i martwisz się, że hałas obudzi dziecko. Co robisz? Rozwiązaniem mogą być napisy kodowane.

Jak włączyć lub wyłączyć napisy kodowane w telewizorze Sharp?

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez świat napisów kodowanych i jak możesz je włączać i wyłączać na telewizorze Sharp.

Włączanie napisów kodowanych w telewizorze Sharp

Chociaż istnieją różne modele telewizorów Sharp, napisy są stałym elementem większości z nich. Istnieją dwa sposoby włączania napisów w telewizorze Sharp.

Przycisk CC

Pierwszy to spacer po parku. Upewnij się, że jesteś na ekranie głównym Sharp TV, a następnie chwyć pilota i znajdź przycisk napisów kodowanych (CC). Pojedyncze naciśnięcie aktywuje napisy. Tak po prostu, będziesz w stanie zrozumieć wszystkie dialogi i bardziej się zaangażować podczas oglądania.

Sharp TV Włącz lub wyłącz Napisy kodowane

Menu ustawień

Być może przycisk CC na pilocie, którego używasz, jest zużyty i nie masz pewności, który to jest. Nadal możesz znaleźć sposób na obejście takiego problemu. Twój telewizor Sharp jest wyposażony w różne ustawienia ułatwień dostępu, a napisy dla niesłyszących są z pewnością jednym z nich. Aby włączyć napisy bez użycia specjalnego przycisku pilota, wykonaj następujące czynności:

  1. Włącz telewizor Sharp i naciśnij „Menu” na pilocie.
  2. Przejdź do „Ustawienia” i wybierz kategorię „Dostępność”.
  3. Wybierz „Napisy”, a następnie wybierz „Wł”, aby aktywować.

Kiedy tam jesteś, możesz także pobawić się kilkoma powiązanymi opcjami:

Język napisów: Ta opcja umożliwia zmianę języka napisów. Jednak Twoje opcje będą ograniczone do języków wybranych przez nadawcę.

Napisy cyfrowe: Ta opcja pozwoli Ci dostosować kolor tła podpisu lub zmienić rozmiar czcionki, aby ułatwić czytanie.

Czy wszystkie programy mają napisy kodowane?

Chociaż większość programów telewizyjnych w dzisiejszych czasach ma napisy zamknięte, wciąż jest kilka, które tego nie robią. W związku z tym podpisy mogą nie pojawiać się nawet po wykonaniu podanych przez nas instrukcji. Ponadto usługi subskrypcji, takie jak Netflix lub YouTube, mają wbudowane własne funkcje napisów. Musisz włączyć napisy w ramach usługi. Na przykład podczas przesyłania strumieniowego na YouTube możesz aktywować napisy w prawym dolnym rogu filmu (jeśli wideo je zawiera).

Wyłączanie napisów kodowanych w telewizorze Sharp

Czasami napisy mogą być nieco rozpraszające, zwłaszcza jeśli rozmiar czcionki jest zbyt duży i nie ma łatwo dostępnych opcji dostosowania. Innym razem tło może być zbyt jasne, przez co ich czytanie jest trudnym tematem. W takich przypadkach będziesz chciał wyłączyć napisy. Oto jak się do tego zabrać.

  1. Na pilocie telewizora naciśnij „Menu”.
  2. Przejdź do „Ustawienia” i wybierz kategorię „Dostępność”.
  3. Wybierz „Napisy”, a następnie wybierz „WYŁ”, aby wyłączyć.

Jeśli zauważyłeś, powtórzysz proces aktywacji, tylko tym razem wybierzesz "Wyłączone" zamiast "Włączone". Alternatywnie możesz po prostu przełączyć przycisk CC na pilocie na ekranie głównym telewizora. To zdecydowanie najłatwiejsza metoda.

Czy napisy Sharp TV są zawsze zamknięte?

Należy pamiętać, że napisy mają wiele wspólnego z usługodawcą, siecią lokalną lub rodzajem odtwarzanych multimediów. Nie jest to usługa oferowana przez sam telewizor Sharp. Twój telewizor po prostu wykonuje polecenia, które otrzymuje od dostawcy lub mediów. Możesz napotkać programy, które w ogóle nie mają podpisów i inne, które mają otwarte podpisy, których nie można wyłączyć.

Co się stanie, jeśli zidentyfikujesz błąd w napisach?

Napisy kodowane mają wiele zalet, ale czasami możesz natknąć się na błąd lub dwa w pisowni lub języku w podpisie. Jeśli tak się stanie, nie możesz samodzielnie rozwiązać problemu, chyba że jesteś oryginalnym wydawcą treści. Musiałbyś zgłosić sprawę swojemu lokalnemu nadawcy lub dostawcy usług abonamentowych. Edycję można przeprowadzić tylko za pomocą oprogramowania do tworzenia napisów kodowanych. Wiedza o tym, jak wyłączyć napisy, przydaje się, jeśli uważasz, że jest zbyt wiele błędów.

Czy włączanie napisów to to samo, co włączanie napisów?

Niektórzy ludzie mają trudności ze zrozumieniem różnicy między napisami a podpisami. Napisy wyświetlają dialog na ekranie w preferowanym języku i są przeznaczone dla widzów, którzy nie rozumieją języka źródłowego. Na przykład film nakręcony w języku hiszpańskim może mieć angielskie napisy dla widzów z USA.

Napisy kodowane idą o krok dalej. Wyświetlają wszystkie rodzaje informacji: dialogi, efekty dźwiękowe na ekranie, teksty piosenek itp. Opisują wszystkie istotne dźwięki, a nie tylko dialogi na ekranie.

W związku z tym napisy i podpisy w dużej mierze służą temu samemu celowi, ale włączanie lub wyłączanie napisów to zupełnie inny proces.

Napisy mogą być świetnym sposobem na zaangażowanie się podczas oglądania. A najlepsze jest to, że możesz łatwo włączyć lub wyłączyć napisy w telewizorze Sharp.

Czy napotkałeś jakieś wyzwania podczas próby aktywacji lub dezaktywacji napisów w telewizorze Sharp? Jakie są Twoje preferencje w zakresie rozmiaru i koloru czcionki? Daj nam znać w komentarzach.