Jak udostępnić wideo TikTok na Facebooku

TikTok, firma Douyin w Chinach, to najszybciej rozwijająca się aplikacja na świecie. Oficjalnie wystartował we wrześniu 2016 roku i zdobył ponad 150 milionów użytkowników, zanim włączył Musical.ly do zakładki, która sama miała 100 milionów unikalnych użytkowników.

Aplikacja społecznościowa oferuje mnóstwo filmów do oglądania bez konieczności tworzenia konta. Po utworzeniu jednego możesz śledzić innych twórców. Każdy, kto zna Snapchat, może dość łatwo poruszać się po podobnym interfejsie, dodając dźwięki, efekty specjalne, filtry i fragmenty do 15-sekundowych klipów wideo Tik Tok.

W przeciwieństwie do Vine, podobnej aplikacji komediowej z krótkimi klipami, Tik Tok skupia się na tej samej muzyce, co Musical.ly. Osoby zainteresowane synchronizacją ust, tańcem, parkourem, wyzwaniami, magicznymi sztuczkami, „porażkami”, dubbingiem ust, a nawet „estetyką” z pewnością uznają Tik Tok za pociągający. Możesz nawet tworzyć filmy na telefonie za pomocą Tik Tok i udostępniać je światu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

TikTok i integracja z mediami społecznościowymi

TikTok odniósł ogromny sukces jako aplikacja społecznościowa podobna do Facebooka i Instagrama. Chociaż może nie osiągnąć prestiżu żadnego z nich, TikTok zdecydowanie ma swoje miejsce wśród najczęściej używanych mediów społecznościowych.

Możesz zapisać dowolne filmy, które utworzysz za pomocą aplikacji Tik Tok, na przechowanie, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Oprócz tego, aby zwiększyć ich liczbę i osiągnąć pożądany status w mediach społecznościowych najwyższego poziomu, TikTok oferuje możliwość udostępniania tych filmów innym platformom, takim jak Facebook. Bez względu na to, jakiego urządzenia używasz do TikTok, możesz zapisać każdy nagrany film i udostępnić go innym witrynom w Internecie.

Co prowadzi mnie do sedna artykułu. Omówię, w jaki sposób możesz zapisywać swoje filmy na różnych urządzeniach, a także jak udostępniać te filmy na platformie mediów społecznościowych, takiej jak Facebook. Na dole omówię nawet, jak możesz udostępnić cały swój profil TikTok innym użytkownikom na Facebooku.

Zapisywanie filmów TikTok

Większość osób korzystających obecnie z TikTok nawet nie wie, że istnieje wbudowana funkcja zapisywania filmów. Jest całkiem oczywiste, że Tik Tok pozwala udostępniać dowolne utworzone filmy bezpośrednio na innej platformie mediów społecznościowych, takiej jak Message, Messenger, Facebook, Instagram, Stories, WhatsApp i wiele innych. Jednak tuż pod tymi platformami udostępniania znajdziesz funkcję Zapisz wideo w Tik Tok. Pomaga to zapisywać filmy bezpośrednio na samej platformie, dzięki czemu nie poczujesz się zmuszony do udostępniania innej platformie.

Aby zapisać wideo w TikTok:

 1. Uruchom aplikację Tik Tok z preferowanego urządzenia mobilnego.

 2. Znajdź film, który chcesz zapisać.
 3. Kliknij Udział przycisk znajdujący się w menu po prawej stronie.

 4. Wybierać Zapisz wideo , który można znaleźć na dole ekranu.
  • Spowoduje to automatyczne zapisanie wideo w lokalnej pamięci telefonu.
  • Film zostanie zapisany ze znakiem wodnym logo Tik Tok i identyfikatorem użytkownika oryginalnego twórcy.

Zapisywanie TikTok na iOS i Androida bez znaku wodnego

W przypadku tej metody musisz pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu aplikację innej firmy. Zapisujesz wideo za pomocą programu do nagrywania ekranu o nazwie ApowerREC. Ta aplikacja pozwoli Ci zapisać nagrane wideo i ominąć automatyczne dodawanie znaku wodnego i identyfikatora użytkownika dodawane do wideo.

Po pobraniu aplikacji ApowerREC na urządzenie mobilne uruchom ją, a następnie:

 1. Znajdź Ustawienia w menu u dołu ekranu i dotknij go.

 2. Włącz oba Nakładka nagrywania oraz Nakładka zrzutu ekranu opcje.
  • Umożliwi nam to korzystanie z menu skrótów w celu zarządzania nagraniem i umożliwienia zrzutu ekranu wideo Tik Tok.

 3. Wybierać Portret aby nagranie zostało prawidłowo nagrane.
  • Tik Tok jest domyślnie w pionowym stylu „portretowym”.

 4. Podczas nagrywania wideo Tik Tok kliknij Aparat fotograficzny ikonę, gdy chcesz zrobić zrzut ekranu.

  • Stuknij w Narzuta ikonę, aby rozwinąć menu nagrywania, aby zobaczyć różne opcje, których możesz użyć.
  • To menu wyświetli ikony dla Zatrzymać , Pauza , Ukryj menu lub dodaj Obraz .

 5. Po zakończeniu nagrywania nagrane wideo można znaleźć w ApowerREC.
  • Możesz wyświetlić podgląd lub udostępnić go bezpośrednio w aplikacji w dowolnym innym wybranym przez siebie serwisie społecznościowym.

Zapisywanie TikTok na PC

Technicznie rzecz biorąc, można używać tej samej aplikacji, ApowerREC, zarówno na urządzenia mobilne, jak i na komputer. Jednak komputer zapewnia nam lepszą opcję niż aplikacja do nagrywania ekranu, która służy do zapisywania filmów TikTok. Istnieje strona o nazwie Musically Down, która działa jako narzędzie do pobierania teledysków, które akurat jest dokładnie tym, za co uważa się filmy TikTok.

Aby użyć Musically Down do pobierania filmów TikTok na dysk twardy komputera:

 1. Przejdź do witryny za pomocą preferowanej przeglądarki.

 2. Po otwarciu TikTok zlokalizuj wideo, które chcesz zapisać, i skopiuj adres URL tego filmu.

 3. Otwórz nową kartę w przeglądarce i wklej adres URL, który będzie w skróconej wersji, w pasku adresu. Kliknij Wchodzić .
  • Spowoduje to zmianę skróconego adresu URL udostępnianego przez TikTok w adres URL o pełnej długości do użytku z Musically Down.

 4. Skopiuj nowy, dłuższy adres URL i wklej link do pustego adresu URL Musically Down.

 5. Zakończ, klikając Ściągnij przycisk.

Teraz, gdy zapisałeś film tam, gdzie chcesz, możesz przesłać go na Facebooka, jak chcesz. Na szczęście TikTok zapewnia opcję przesyłania wideo na Facebooka bezpośrednio z aplikacji.

Udostępnij wideo TikTok na Facebooku

Jeśli wszystko, czego naprawdę chciałeś z tego artykułu, to móc udostępnić wideo TikTok na swoim Facebooku, cóż, ta sekcja jest dla Ciebie. Jest to dość prosta procedura i powinna być stosunkowo łatwa do wykonania nawet dla najmniej doświadczonych użytkowników technologii.

Aby udostępnić wideo TikTok na Facebooku:

 1. Znajdź film, który chcesz udostępnić.
  • Możesz zlokalizować swój film, dotykając ikony profilu w prawym dolnym rogu. Następnie dotknij filmu, który chcesz udostępnić.

 2. Stuknij w potrójne kropki (jeśli film jest Twoim własnym filmem) lub strzałkę.

 3. Wybierz, w jaki sposób chcesz udostępnić swój film.

 4. W razie potrzeby zaloguj się na swoje konto na Facebooku.
 5. Po zalogowaniu wideo TikTok zostanie udostępnione Twojemu kanałowi.

Zrozum, że te kroki są przeznaczone dla osób, które zdecydowały się nie zapisywać filmów TikTok na swoich urządzeniach poza platformą TikTok. Osobom, o których mowa w tym artykule, ApowerREC oferuje możliwość udostępniania bezpośrednio z aplikacji. Po zapisaniu na pulpicie możesz przeciągnąć i upuścić wideo bezpośrednio do posta.

Udostępnij profil TikTok na Facebooku

Dla tych, którzy chcą udostępnić cały swój profil TikTok na stronie na Facebooku, ty lub znajomy, masz szczęście. Jest to lepsza opcja, jeśli chcesz udostępnić komuś pełną bibliotekę wideo TikTok, a nie pojedynczy film.

Aby to zrobić:

 1. Uruchom TikTok na swoim telefonie.

 2. Dotknij swojego Profil Ikona. To jest ikona sylwetki osoby znajdująca się w prawym dolnym rogu ekranu. Spowoduje to wyświetlenie listy Twoich filmów.

 3. Następnie dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu swojego profilu.
  • Jeśli wolisz, możesz skorzystać z opcji udostępniania, która znajduje się w prawym dolnym rogu dowolnego filmu na liście.

 4. Stuknij w Udostępnij profil .

 5. Wybierz metodę udostępniania swojego profilu, wybierając e-mail, wiadomości lub jedną z aplikacji mediów społecznościowych z listy. Do naszego celu będziesz chciał wybrać Facebooka.

 6. Po wybraniu metody udostępniania w wybranej aplikacji otworzy się nowa wiadomość lub wpis.
  • Jeśli zostaniesz o to poproszony, zaloguj się na swoje konto na Facebooku.

 7. Twój profil TikTok powinien pojawić się w poście na Twojej ścianie na Facebooku.

Każdy, kto ma obecnie konto TikTok, może dotknąć Śledź w poście i zacząć śledzić Twój profil TikTok. Stąd będą mogli zobaczyć każdy nowy film TikTok, który publikujesz.