Jak udostępnić swoją listę odtwarzania Spotify?

Spotify ułatwił Ci udostępnianie list odtwarzania rodzinie i znajomym — w aplikacji znajduje się przycisk Udostępnij.

Jak udostępnić swoją listę odtwarzania Spotify?

Możesz też zrobić to za pośrednictwem poczty e-mail, mediów społecznościowych, a nawet wiadomości tekstowych. Ponadto zawsze możesz po prostu skopiować i wkleić link do listy odtwarzania w dowolnym miejscu. Teraz kroki udostępniania listy z różnych urządzeń są dość podobne. To samo dotyczy udostępniania w mediach społecznościowych.

Ale niektóre funkcje znacznie ułatwiają pracę i możesz zobaczyć różne sugestie dotyczące udostępniania w zależności od używanego urządzenia. Bez dalszych ceregieli przejdźmy od razu do szybkich samouczków.

Gdzie możesz udostępniać swoje listy odtwarzania?

Zanim zagłębimy się w nasze samouczki, najpierw omówmy opcje udostępniane przez Spotify w zakresie udostępniania list odtwarzania. Serwis muzyczny jest świetny, ponieważ jest tak wszechstronny i dobrze współpracuje z innymi platformami.

Oto, gdzie możesz szybko udostępnić swoją playlistę Spotify z poziomu aplikacji Spotify:

 • WhatsApp
 • Instagram
 • komunikator facebookowy
 • Kanał wiadomości na Facebooku
 • Historie Facebooka
 • Snapchat
 • Linia
 • SMS

Oczywiście nie ograniczasz się tylko do tych platform. Spotify oferuje swoim użytkownikom Skopiuj link opcja w menu udostępniania.

Teraz, gdy już wiesz, gdzie możesz wysyłać swoje ulubione listy odtwarzania, przyjrzyjmy się, jak to zrobić. Poniżej omówimy, jak udostępnić listę odtwarzania Spotify za pomocą iOS, macOS, Android, PC i przeglądarki internetowej.

Jak udostępnić swoją listę odtwarzania Spotify na iPhonie?

Gdy zapoznasz się z krokami udostępniania listy odtwarzania, zobaczysz, że jest to całkiem proste. Oto jak udostępnić listę odtwarzania z aplikacji Spotify na iPhonie:

 1. Otwórz Spotify i dotknij Twoja biblioteka na dnie.

 2. Wybierz playlistę, którą chcesz udostępnić. Następnie dotknij trzech poziomych kropek po lewej stronie.

 3. Przewiń menu i wybierz Udział.

 4. Wybierz jedną z opcji na liście, aby udostępnić swoją listę odtwarzania Spotify.

 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby wysłać swoją listę odtwarzania. Przed zakończeniem procesu może być konieczne zalogowanie się na wybranej platformie.

Notatka: Jeśli klikniesz ikonę „Więcej”, możesz przesłać swoją listę odtwarzania przez Airdrop lub wysłać ją za pomocą innych aplikacji, które nie pojawiają się w menu Spotify Share.

Porada eksperta

Stuknij w arkusz iPhone Share, jeśli chcesz dodać / udostępnić listę odtwarzania do obsługiwanych aplikacji. Na przykład Spotify zapewnia wsparcie innych firm dla Google Hangouts, Slack i kilku innych aplikacji. Jeśli chcesz udostępniać za pomocą iPada, wykonaj te same czynności, jak opisano wcześniej.

Jak udostępnić swoją listę odtwarzania Spotify z aplikacji na Androida?

Udostępnianie listy odtwarzania Spotify z aplikacji na Androida jest prawie takie samo, jak w przypadku aplikacji na iPhone'a. Ale nie zaszkodzi wybrać nieco inną trasę do tego samego celu.

 1. Otwórz Spotify i dotknij Twoja biblioteka na dnie.

 2. Stuknij listę odtwarzania, którą chcesz udostępnić.

 3. Po lewej stronie zielonego przycisku odtwarzania znajdują się trzy poziome kropki. Dotknij kropek.

 4. Przewiń menu w dół i dotknij Udział.

 5. Stuknij opcję, która koreluje z platformą, na której chcesz udostępnić swoją playlistę. Lub możesz dotknąć Skopiuj link i udostępnij link do swojej listy odtwarzania w dowolnym miejscu.

Ważne notatki:

Podobnie jak aplikacja na iPhone'a, Spotify na Androida ma przycisk Udostępnij, który umożliwia wysyłanie listy odtwarzania za pośrednictwem mediów społecznościowych. Powinieneś wiedzieć, że te opcje różnią się w zależności od używanego urządzenia z Androidem. Na przykład nie są one dokładnie takie same na smartfonach Samsung i Xiaomi. Ale w żadnym wypadku nie jest to zerwanie umowy.

Inną rzeczą jest to, że udostępnianie na różnych platformach to nie to samo. Dotyczy to zarówno Androida, jak i iOS.

Jeśli udostępniasz na Twitterze, jest link, a Twój tweet jest wstępnie wypełniony adresem URL. Udostępniając na Facebooku, otrzymujesz obraz i opcję „Graj w Spotify”. Dotyczy to zarówno Twojego kanału na Facebooku, jak i relacji.

Wadą tego jest to, że kliknięcie „Graj w Spotify” przenosi osobę do odtwarzacza internetowego. Ale możesz zostać poproszony o otwarcie go za pośrednictwem aplikacji, jeśli korzystasz z iPhone'a.

Jak udostępnić swoją listę odtwarzania Spotify z aplikacji Mac?

Spotify sprawił, że interfejs aplikacji wygląda mniej więcej tak samo, jak w aplikacji mobilnej. Wykorzystuje zalety większego ekranu, co ułatwia nawigację, ale działania są takie same. Oto, co należy zrobić:

 1. Otwórz Spotify na komputerze Mac i dotknij listy odtwarzania, którą chcesz udostępnić w menu po lewej stronie.

 2. Kliknij trzy pionowe kropki po prawej stronie zielonego przycisku odtwarzania.

 3. Kliknij Udział i skopiuj link do swojej listy odtwarzania. Następnie możesz udostępnić lub przesłać swoją playlistę na dowolną platformę.

Możesz także skorzystać ze skrótu i ​​kliknąć prawym przyciskiem myszy listę odtwarzania w menu po lewej stronie. Następnie kliknij Udział skopiować link.

Jak udostępnić listę odtwarzania Spotify z aplikacji Windows?

Nie ma różnicy w interfejsie użytkownika i układzie między aplikacją Spotify dla systemu Windows i macOS. Dlatego zachęcamy do skorzystania z kroków opisanych powyżej. Istnieje jednak inny, nieco szybszy sposób udostępniania listy odtwarzania. I nie musisz wymieniać kroków, ponieważ znasz już działania.

W menu po prawej stronie ekranu kliknij prawym przyciskiem myszy playlistę, którą chcesz udostępnić. Akcja ujawnia menu kontekstowe z opcją Udostępnij na dole. Gdy najedziesz kursorem na opcję, zobaczysz menu udostępniania. Wybierz, dokąd chcesz wysłać swoją playlistę, i gotowe.

Jak udostępnić listę odtwarzania Spotify z przeglądarki internetowej?

Jeśli wolisz wersję przeglądarki internetowej Spotify, instrukcje są bardzo podobne do każdej innej metody w naszym samouczku. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć swoją listę odtwarzania w menu po lewej stronie. Następnie kliknij trzy poziome kropki obok przycisku odtwarzania. Stąd możesz kliknąć Udział i skopiuj link.

Następnie możesz udostępnić go w dowolnym miejscu.

Dodatkowe porady i wskazówki

Oprócz znajomych i rodziny reszta świata może cieszyć się Twoimi listami odtwarzania. Wystarczy, że udostępnisz listę publicznie za pośrednictwem Spotify. Kliknij więc trzy poziome lub pionowe kropki i wybierz „Upublicznij”. Od tej chwili playlista będzie pojawiać się w Spotify, gdy ludzie będą szukać muzyki.

Minusem jest to, że Spotify nie jest tak naprawdę nastawiony na wyszukiwanie list odtwarzania; zamiast tego traktuje priorytetowo artystów i piosenki. Istnieją jednak portale innych firm, które zawierają tylko listy odtwarzania Spotify.

Zamiast upubliczniać playlistę, możesz utajnić playlistę, ale to nie znaczy, że nie możesz jej udostępnić. Działania są takie same, a odbiorca może śledzić, odtwarzać i przeglądać listę odtwarzania. A jeśli ustawisz go na wspólne playlisty, odbiorcy również będą mogli go edytować.

Jeśli jesteś artystą, używaj Canvas for Spotify, udostępniając swoje utwory na Instagramie. Pozwala to dodać pętlę wideo do utworów i jest to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania. Niestety nie ma takiej możliwości w przypadku list odtwarzania.

Jeśli chcesz znaleźć playlistę, którą ktoś Ci udostępnił, przejdź do Twojej biblioteki. W obszarze Playlisty wyszukaj tę, która zawiera imię znajomego. Zobaczysz nazwę listy odtwarzania i „według + pseudonim” pod spodem. Teraz dotknij go i ciesz się.

Odważ się podzielić

Czy pamiętasz czasy, kiedy ludzie tworzyli mixtape'y i nagrywali płyty CD ze swoimi ulubionymi playlistami? Następnie musieli spotkać się z odbiorcą i wręczyć mu taśmę lub płytę CD. Niektórzy twierdzą, że dzielenie się jest teraz znacznie mniej romantyczne, ale to temat na inny artykuł.

Jeśli chodzi o udostępnianie list odtwarzania przez Spotify, możesz je udostępniać w dowolnym miejscu i wszędzie. W rzeczywistości od ukończenia akcji zawsze dzieli Cię od trzech do pięciu kliknięć lub stuknięć. I to naprawdę fajne, że możesz pobrać kod graficzny, zeskanować go i natychmiast uruchomić listę odtwarzania.

Którą opcję udostępniania preferujesz najbardziej? Czy istnieje playlista, którą udostępniłeś wielu swoim znajomym? Podaj nam swoje dwa grosze w komentarzach poniżej.