Jak podzielić się historią kogoś innego na Instagramie?

Historie na Instagramie są widoczne tylko przez krótki czas. W przeciwieństwie do innych platform mediów społecznościowych, które ułatwiają udostępnianie lub retweetowanie oryginalnych treści innej osoby, Instagram jest nieco trudniejszy.

Ale jeśli wystarczająco lubisz czyjąś historię na Instagramie, możesz pochwalić się nią innym znajomym i obserwatorom. W tym artykule omówimy, jak i kiedy możesz udostępniać treści innych użytkowników na platformie.

Jak udostępnić historię na Instagramie?

Istnieją różne sposoby udostępniania historii na Instagramie innej osoby. Jednak istnieją również zasady. Zacznijmy!

Podziel się historią ze swoją historią

Jak zwykle łatwo jest udostępnić czyjąś Historię na Instagramie.

Możliwość dodania czyjejś historii do własnej zależy w dużej mierze od tego, czy twórca Cię otagował. Jeśli użytkownik nie oznaczył Cię tagiem, nie ma możliwości dodania Historii do Twojej.

Poniżej mamy więcej opcji, ale na razie porozmawiajmy o tym, jak udostępnić czyjąś historię na Instagramie, zakładając, że zostałeś w niej oznaczony.

 1. Otwórz Instagram i dotknij „ikony wiadomości” (samolot papierowy) w prawym górnym rogu.

 2. Otworzyć „powiadomienie o tagowaniu” otrzymałeś, gdy zostałeś oznaczony w historii.

 3. Stuknij w „Dodaj do swojej historii” i wybierz "Wysłać" aby opublikować go na swoim.

 4. Wybierz wszystkie żądane zmiany, a następnie opublikuj historię jak zwykle. Post pojawi się w Twoim profilu przez 24 godziny, zanim zniknie jak reszta.

Jak wysłać historię komuś innemu

Gdybyś nie był oznaczony, nadal mógłbyś wyślij swoją historię na Instagramie do innego użytkownika. Chociaż nie udostępnia to historii wszystkim innym, ta metoda jest przydatna, jeśli chcesz pokazać ją kilku znajomym.

Ograniczeniem jest to, że konto oryginalnego nadawcy musiałoby być ustawione na „Publiczne”. Jeśli tak nie jest, nie zobaczysz opcji wysłania go do innej osoby.

Aby wysłać istniejącą Historię do innego użytkownika na Instagramie, wykonaj następujące czynności:

 1. Stuknij w "Fabuła" u góry ekranu.

 2. Stuknij w "papierowy samolot" po prawej stronie pola tekstowego.

 3. Uzyskiwać "Wysłać" obok każdego użytkownika, którego chcesz otrzymać Story.

To wszystko. Jeśli ikona papierowego samolotu nie pojawia się obok pola tekstowego, prawdopodobnie inny użytkownik ma swoje konto jako prywatne lub nie ustawił uprawnień umożliwiających udostępnianie.

Udostępniaj historie z Instagrama na zewnątrz

Kolejną fajną funkcją Instagrama jest udostępnianie linku do Story za pomocą zewnętrznej aplikacji. Na przykład, jeśli chcesz pokazać znajomemu uroczą lub zabawną historię na Instagramie, możesz skopiować link i wysłać go w wiadomości tekstowej.

Oto jak:

 1. Stuknij w „Instagram Story”, a następnie stuknij w „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu.

 2. Wybierać "Dzielić się z…"

 3. Wybierz "podanie" lub "kontakt" chcesz wysłać link.

Gdy znajomy kliknie w link, otworzy się Instagram i przeniesie go bezpośrednio do Twojej Historii.

Ustawiaj swoje historie jako publiczne, aby można je było udostępniać

Historie na Instagramie muszą być ustawione na „Publiczne”, aby je udostępniać, co jest ustawieniem domyślnym, chyba że ręcznie zmienisz je na Prywatne. Idealnie byłoby, gdybyś utrzymywał publicznie jak najwięcej swojego konta, a prywatność byłaby tylko wtedy, gdy masz z kimś problemy. W przeciwnym razie pokonuje cel bycia w mediach społecznościowych. To jednak Twoje konto, więc musisz zrobić wszystko, co dla Ciebie działa.

Profil publiczny jest dostępny dla każdego i pojawi się na listach wyszukiwania i sugerowanych. Konto prywatne jest widoczne tylko dla znajomych, których obserwujesz. Musisz ich śledzić, aby mogli zobaczyć Twoje konto prywatne. Nie wystarczy, że po prostu za tobą podążają.

Aby ustawić swoje konto jako publiczne lub prywatne, wykonaj następujące czynności:

 1. Dotknij swojego "profil" ikonę na Instagramie, aby uzyskać dostęp do Menu.

 2. Wybierać „Ustawienia” następnie "Prywatność."

 3. Wybierać „Prywatność konta”.

 4. Wybierać "Prywatne konto" lub „Konto publiczne” w zależności od Twoich potrzeb.

Domyślnie Twój profil jest ustawiony jako Publiczny, więc naprawdę musisz to zrobić tylko wtedy, gdy zmieniasz ustawienie na lub z prywatnego.

Oznaczanie kogoś na Instagramie, aby udostępnić historię

Drugim kluczowym elementem w dzieleniu się swoimi historiami jest tagowanie w nim. Możesz ponownie opublikować Historię tylko wtedy, gdy inna osoba Cię w niej oznaczy. Jak więc oznaczyć kogoś w Instagram Stories?

 1. Utwórz swoją „historię” jak zwykle, używając obrazu, podpisów, tytułów, naklejek lub czegokolwiek.

 2. Wybierz dowolne miejsce na obrazie i napisz "@wzmianka" używając swojej nazwy użytkownika.

Możesz oznaczyć wiele osób w ramach Story i każdy otrzyma powiadomienie, że został oznaczony. Nie możesz zapobiec temu powiadomieniu, ale możesz zapobiec ponownemu opublikowaniu swojej Historii.

Podsumowując, ponowne publikowanie jest kluczowym aspektem mediów społecznościowych, ale używaj go oszczędnie. Pomyśl o tym jako o grze lub aplikacji randkowej i wyobraź sobie, że wykonujesz tylko jeden lub dwa przesunięcia dziennie lub tydzień. Oczywiście trzymałbyś je w rezerwie, dopóki nie znajdziesz czegoś wyjątkowego lub szczególnie interesującego, i tylko to opublikuj. Zbyt często publikuj ponownie na Instagramie, a wkrótce okaże się, że nie będziesz obserwowany lub ignorowany, a nikt nie chce tego w sieci społecznościowej!