Jak stworzyć stronę w Sharepoint

Sharepoint to produkt firmy Microsoft, który integruje się z programem Microsoft Word. To bardzo bezpieczny i skuteczny sposób tworzenia małych witryn internetowych, w których zespoły mogą ładować dokumenty i nad nimi współpracować. Dopóki masz przeglądarkę internetową, możesz korzystać z Sharepoint.

Jak stworzyć stronę w Sharepoint

Jeśli nie masz pewności, jak utworzyć stronę Sharepoint, pomożemy Ci przejść przez ten proces. Pokażemy Ci nawet, jak tworzyć strony witryny Sharepoint. Zanurzmy się od razu.

Typ 1: Utwórz strony Sharepoint

Strona Sharepoint służy do wyświetlania zawartości witryny. Od dokumentów po obrazy, możesz wyświetlać wszelkiego rodzaju informacje dla swojego zespołu. Możesz nawet przesyłać pliki i filmy programu Excel do oglądania przez członków zespołu.

Aby tworzyć strony, musisz być właścicielem lub administratorem witryny. Administratorzy mogą wyłączyć uprawnienia do tworzenia stron, nawet dla właścicieli witryn. Jeśli nie możesz utworzyć strony, najprawdopodobniej tak się stało.

Przyjrzyjmy się, jak utworzyć stronę Sharepoint. Kroki są następujące:

 1. Zaloguj się do swojej witryny Sharepoint.
 2. Przejdź do strony głównej swojej witryny.

 3. Wybierz „Nowy”.

 4. Wybierz „Strona”.

 5. Możesz to również zrobić na istniejącej stronie i wybrać „Nowy” i „Rozpocznij od pustej strony”.
 6. Wybierz szablon strony na początek.

 7. Nadaj stronie nazwę.

 8. Przed opublikowaniem możesz wybrać „Zapisz jako wersję roboczą”.

 9. Jeśli chcesz opublikować, wybierz „Opublikuj”.

Stworzenie strony nie jest trudne. Podczas procesu tworzenia możesz przesłać pliki, aby członkowie zespołu mieli do nich dostęp. Mogą to być filmy, dokumenty Worda i nie tylko.

Są one dodawane za pomocą składników Web Part. Składniki Web Part składają się z pól tekstu, dokumentów, łączy, osadzonych plików i nie tylko. Możesz także dodać kolumny i sekcje do swojej strony.

Kolumny i sekcje to czysty i prosty sposób na partycjonowanie treści na stronie. Segregując treści w ten sposób, będziesz mieć czystszą stronę. Twój zespół podziękuje Ci za ułatwienie lokalizowania określonych sekcji.

Typ 2: Utwórz strony witryny SharePoint

Witryna Sharepoint to miejsce, w którym będziesz tworzyć strony Sharepoint. To zbiór wszystkich Twoich stron i treści. Twój zespół uzyska dostęp do witryny SharePoint przed wybraniem strony do przeglądania.

Aby utworzyć witrynę, musisz mieć zainstalowany program Sharepoint. Dopiero wtedy możesz stworzyć swoją witrynę.

 1. Zainstaluj SharePoint.
 2. Uruchom program.
 3. Na stronie startowej wybierz „Utwórz witrynę”.

 4. Zostaniesz przeniesiony do kreatora tworzenia, w którym możesz wybrać, czy chcesz mieć witrynę zespołu, czy witrynę komunikacyjną.

 5. Nazwij witrynę i dodaj opis, jeśli chcesz.

 6. Wybierz poziom wrażliwości informacji w witrynie.
 7. Zdecyduj, czy witryna będzie publiczna czy prywatna.

 8. Wybierz domyślny język swojej witryny.

 9. Następnie zostaniesz przeniesiony do okienka, w którym możesz wybrać właścicieli i członków witryny.

 10. Kiedy skończysz, wybierz "Zakończ".

 11. Twoja witryna powinna być gotowa do edycji.

Dostosowanie witryny Sharepoint można wykonać, wybierając „Nowy” i wybierając wiele dostępnych opcji. Możesz również dodać składniki Web Part do swojej Witryny po utworzeniu strony lub posta wiadomości.

Różne dodatki z „Nowego” to:

 • Lista
 • Biblioteka dokumentów
 • Strona
 • Wiadomości Post
 • Link do wiadomości
 • Plan
 • Aplikacja

Po dodaniu jednej z tych opcji możesz zacząć je dostosowywać. Sekcja web part pomoże Ci uzupełnić treść. Po zakończeniu możesz zapisać je jako wersję roboczą do dalszej edycji lub natychmiast je opublikować.

Często zadawane pytania dotyczące tworzenia stron w programie SharePoint

Jaka jest różnica między stronami SharePoint a stronami witryn?

Strony i witryny programu SharePoint brzmią bardzo podobnie. Aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia, ponownie przejrzyjmy ich definicje.

Strony to zawartość Twoich Witryn, zawierająca dokumenty i nie tylko. Strony witryny to główna treść zawierająca wszystkie Twoje Strony i inną zawartość. Krótko mówiąc, Strony są częścią Witryn.

Dobrą analogią do zapamiętania jest ekran główny na komputerze lub telefonie. Ekran główny to Witryna, a aplikacje na ekranie głównym to Twoje strony. Aby uzyskać dostęp do aplikacji, musisz najpierw przejść do ekranu głównego.

Nie możesz zaktualizować biblioteki stron witryny, przesyłając dokumenty. Jedynym sposobem na zmianę zawartości jest tworzenie lub modyfikowanie stron za pomocą normalnego interfejsu.

Dlaczego strony SharePoint i strony witryny są oddzielone?

Nie są rozdzielone w nowszych wersjach Sharepointa. Jednak w starszych wersjach Sharepointa było inaczej. W tamtych czasach strony i strony witryny odnosiły się do różnych rzeczy.

W starszych wersjach Sharepointa Pages były bibliotekami, które dokumentowały wszystkie strony zawartości opublikowanej witryny Sharepoint. Zawierały foldery, w których przechowywane są strony.

Strony witryny w starszych wersjach programu Sharepoint odwoływały się do innej biblioteki, która zawierała wszystkie Twoje strony podczas tworzenia nowej zawartości. Dotyczyło to również strony głównej.

Powodem, dla którego zostali rozdzieleni, było to, że służyły różnym celom. W dzisiejszych czasach to pytanie jest przestarzałe. Microsoft wyeliminował zamieszanie i uprościł sposób korzystania z SharePoint.

Czy mogę skopiować stronę w SharePoint?

Tak, możesz. Są na to trzy sposoby. Przyjrzyjmy się wszystkim:

1. Przejdź do stron witryny.

2. Wybierz stronę, którą chcesz skopiować.

3. Wybierz „Kopiuj do” lub „Kopiuj tutaj”.

4. Jeśli wybierzesz „Kopiuj tutaj”, duplikat będzie miał numer dodany za nazwą.

5. Zmień nazwę duplikatu i zmodyfikuj go według własnego uznania.

Inną metodą jest przejście do strony, którą chcesz skopiować. Ta metoda nie będzie jednak działać ze stronami głównymi.

1. Przejdź do strony.

2. Wybierz „Nowy”.

3. Wybierz „Kopiuj tę stronę”.

4. Utwórz nową stronę.

5. Wklej poprzednią stronę.

6. Opublikuj nową stronę.

Trzecią metodą jest zapisanie strony jako szablonu, a następnie utworzenie nowej strony przy użyciu nowego szablonu.

1. Przejdź do strony.

2. Wybierz „Opublikuj”.

3. Pojawi się pasek boczny i musisz wybrać „Zapisz jako szablon strony”.

4. Utwórz nową stronę.

5. Wybierz szablon, którego chcesz użyć.

6. Opublikuj stronę.

W ten sposób będziesz mógł kopiować strony według własnego uznania. Proces nie zajmuje w ogóle czasu.

Czy używam stron lub stron witryny do stron Wiki?

W nowoczesnych wersjach nie musisz się martwić tym pytaniem. Nowoczesne strony natychmiast zajmą się stronami za Ciebie. W ogóle nie musisz się martwić o wyróżnienie.

Czy to jest strona z naszymi instrukcjami?

Teraz, gdy wiesz, jak utworzyć stronę i witrynę w Sharepoint, możesz rozpocząć pracę nad zasobami dla swojego zespołu. Starsze wersje były bardzo mylące w nawigacji. Na szczęście te problemy już prawie zniknęły.

Czy lubisz korzystać z SharePoint? Czy uważasz, że starsze wersje były mylące? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.