Jak udostępniać dźwięk w Google Meet

Praca w zaciszu własnego domu ma wiele zalet. Zwłaszcza, gdy możesz korzystać z niesamowitych aplikacji konferencyjnych, takich jak Google Meet. Jednak po udostępnieniu ekranu zauważysz, że może brakować funkcji audio.

Jak udostępniać dźwięk w Google Meet

Na razie Google Meet nie znalazło idealnego rozwiązania, ale istnieje kilka obejść, które możesz wypróbować. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o różnych dostępnych opcjach. Następnym razem, gdy rozpoczniesz spotkanie klipem z YouTube, każdy będzie mógł go usłyszeć.

Prezentacje Google z dźwiękiem PC

Przygotowanie do spotkania roboczego online różni się nieco od robienia tego w biurze, głównie dlatego, że musisz zadbać o spełnienie wszystkich wymagań technicznych. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, możesz upewnić się, że przygotowany przez Ciebie film instruktażowy ma towarzyszący dźwięk lub udostępniaj inne filmy, animacje, gify, muzykę i nie tylko na swoich spotkaniach.

Obecnie masz trzy opcje. Możesz zmienić ustawienia mikrofonu w Windows 10 i Google Meets lub użyj opcji „Prezentuj” w Google Meets w Chrome. Funkcja „Prezentuj kartę Chrome” została „w pełni” wydana w maju 2021 r.. Oto twoje opcje.

Opcja 1: dostosuj ustawienia mikrofonu, aby udostępniać dźwięk w Google Meet

Oto jak dostosować ustawienia mikrofonu w systemie Windows 10.

 1. Przejdź do systemu Windows 10 "Początek" Menu.

 2. Następnie otwórz „Ustawienia”.

 3. Następnie idź do "System" >"Dźwięk."

 4. Teraz kliknij „Zarządzaj urządzeniami dźwiękowymi”.

 5. Pod "Urządzenia wejściowe," upewnij się, że włączyłeś "Miks stereo" opcja.

 6. Upewnij się również, że włączyłeś funkcję mikrofonu, która znajduje się tuż pod „Opcja miksowania stereo”.

 7. Gdy już przedstawisz prezentację wszystkim za pomocą Google Meet, kliknij „Ustawienia” (trzy pionowe kropki w prawym dolnym rogu).

 8. Pod "Audio" zmień domyślny mikrofon na "Miks stereo."

 9. Przejdź do klipu, który chcesz zaprezentować i naciśnij "Bawić się."

Po wykonaniu powyższych kroków, uczestnicy spotkania nie usłyszą Twojego głosu ponieważ ustawiasz studio na dźwięki z komputera. Dlatego upewnij się, że wszyscy wiedzą, że to się stanie, zanim wprowadzisz zmiany. W przeciwnym razie scenariusz może spowodować zamieszanie.

Spotkanie Google

Po odtworzeniu żądanego dźwięku możesz wrócić i zmienić ustawienie na domyślny mikrofon. Przechodzenie z jednego ustawienia mikrofonu na drugie może nie być idealnym rozwiązaniem, ale w tej chwili jest to jedyne dostępne.

Opcja 2: Użyj karty „Prezentuj Chrome”, aby udostępnić dźwięk w Google Meet

Oficjalny kanał zespołu Google Workspace pokazuje, że opcja „Prezentuj…” jest dostępna dla użytkowników G Suite, ale potwierdziliśmy, że działa również na ogólnych kontach Google. Funkcja wyświetla tylko aktualnie wybraną kartę. Jednak po przełączeniu się na nową kartę wyświetla się powiadomienie z pytaniem, czy chcesz przejść do bieżącej karty. Oto jak korzystać z funkcji "Prezentuj kartę Chrome".

 1. Kliknij na "Ludzie" w prawym górnym rogu, aby otworzyć więcej opcji.

 2. Wybierać „Prezentuj się teraz” następnie wybierz „Zakładka” z wymienionych opcji.

 3. Z listy wyświetlanej na ekranie kliknij kartę, którą chcesz zaprezentować, a następnie kliknij Udział.

 4. Wyświetlone zostanie powiadomienie informujące, że aktualnie udostępniasz kartę.

 5. W razie potrzeby przejdź do nowej karty. U góry zostanie wyświetlony monit z pytaniem, czy zamiast tego chcesz udostępnić tę kartę, czy zatrzymać. Wybierać "Zatrzymać" zakończyć prezentację lub wybrać „Zamiast tego udostępnij tę kartę” dokonać zmiany. Możesz także kliknąć aktualnie wyświetlaną kartę (pokazuje niebieski prostokąt), aby zignorować monit, jeśli chcesz, aby ta sama karta była uruchomiona.

 6. Aby zamknąć prezentację, kliknij „Przestań prezentować” w głównym oknie, Powiadomienie o prezentacji systemu Windows, lub „Prezentujesz -> Zatrzymaj prezentację” w prawym dolnym rogu głównego okna.

Opcja 3: użyj innego urządzenia do udostępniania dźwięku w Google Meet

Oprócz zmiany ustawień mikrofonu w systemie Windows 10 i Google Meet można również korzystać ze swojego smartfona jednocześnie za pomocą „Użyj telefonu do odtwarzania dźwięku" funkcja. W związku z tym, możesz rozmawiać w tym samym czasie, co prezentując wideo lub obrazy z komputera. Jednakże, używanie telefonu do odtwarzania dźwięku w Meet jest obecnie ograniczone tylko do hostów Google Workspace. Wycisza także dźwięk komputera podczas rozmowy.

Jak wyciszyć uczestników w Google Meet

Jeśli planujesz udostępniać dźwięk podczas prezentacji w Google Meet, prawdopodobnie martwisz się zbyt dużym hałasem lub gadaniem. Byłoby miło, gdyby był dostępny przycisk „Wycisz wszystko”, który można kliknąć, gdy aktywne jest udostępnianie dźwięku.

Na szczęście Google Meet właśnie wprowadził opcję wyciszania wszystkich od maja 2021 roku, udostępniając ją gospodarzom Google Meet w domenach Google Workspace for Education Fundamentals i Education Plus. Wszyscy pozostali użytkownicy muszą poczekać do odwołania. Dla firm i zwykłych użytkowników nie oznacza to, że wszystko jest stracone. Możesz próbować użyć zewnętrznego dodatku do przeglądarki, lub możesz wyciszać uczestników Google Meet pojedynczo za pomocą kilku kliknięć.

Google Meet: wyciszanie wszystkich przy użyciu indywidualnego wyboru

ten najbardziej gwarantowany sposób na wyciszenie wszystkich podczas prezentacji w Google Meet jest wyciszyć każdego uczestnika, jeden po drugim chyba że masz możliwość używania "Wycisz wszystko." Oto jak wyciszyć każdego z osobna.

 1. Podczas prezentacji przejdź do "Ludzie" w prawym górnym rogu okna Google Meet.
 2. Z listy uczestników wybierz nazwę, którą chcesz wyciszyć.
 3. Pojawią się trzy ikony, kliknij środkową („ikona mikrofonu”).
 4. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, czy chcesz wyciszyć tego uczestnika. naciskać "Niemy."

Teraz mikrofon tej osoby zostanie wyłączony. Możesz powtórz ten proces tyle razy, ile potrzebujesz, jeśli chcesz wszystkich wyciszyć.

Udostępniaj dźwięk w Google Meet

Google Meet: wyciszanie wszystkich za pomocą funkcji „Wycisz wszystkich”

Gdy używasz Google Meet do celów edukacyjnych, w których uczestniczy wielu uczniów, warto wiedzieć, jak wyciszyć niepotrzebny hałas, przede wszystkim dlatego, że nauczyciele często używają klipów audio i wideo na zajęciach. Dla osób korzystających z Meet do Domeny Edukacja Plus lub Podstawy Google Workspace dla Szkół i Uczelni (jak wcześniej wspomniano), masz szczęście. Możesz wyciszyć wszystkich za jednym zamachem. Tylko nie zapominaj, że nie możesz wyłączyć wyciszenia. Więc, umieść coś w swojej prezentacji, aby uczestnicy wiedzieli, że w razie potrzeby mogą wyłączyć wyciszenie swoich mikrofonów! Oto jak wyciszyć wszystkich w Google Meet.

 1. Podczas sesji Google Meet kliknij „Osoby” w prawym górnym menu sesji.

 2. Wybierać "Wycisz wszystko."

 3. Ikona wyciszenia zmieni kolor z czarnego na kolor, reprezentując aktywny stan, a tekst zmieni się na „Wszystko wyciszone”.

Google Meet: najpierw słuchanie, potem rozmowa

Czasami trudno nie chcieć wskoczyć z komentarzami, nawet jeśli nie jest to odpowiedni moment. Jeśli to Ty udostępniasz dźwięk, chcesz, aby wszyscy najpierw go usłyszeli. Być może będziesz nawet musiał uciekać się do wyciszania uczestników, zwłaszcza jeśli masz do czynienia ze studentami.

Po drugie, dopóki Google Meet nie wymyśli lepszego sposobu udostępniania dźwięku, zawsze możesz przełączyć się z jednego ustawienia mikrofonu na inne, jak omówiono powyżej, lub użyć smartfona do dostarczenia dźwięku. Nie jest idealny, ale spełnia swoje zadanie.

Audio i Google Meet

Na szczęście Google Meet przeszło długą drogę pod względem możliwości audio, ale na pewno jest miejsce na ulepszenia.

Czy udało Ci się dodać dźwięk do Google Meet? Czy znasz inne sposoby udostępniania dźwięku? Podziel się swoimi przemyśleniami ze społecznością w komentarzach poniżej.