Jak ustawić Waze jako domyślną aplikację do nawigacji na iPhonie?

Zgodnie z oceną App Store, Waze jest jedną z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych na iPhone'a i nie bez powodu. Aplikacja zawiera raporty o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, warunki drogowe i pułapki prędkości. Ponadto posiada responsywny interfejs użytkownika i może współpracować z Twoimi ulubionymi usługami strumieniowania muzyki (przetestowaliśmy go z Deezerem). Możesz nawet komunikować się z innymi kierowcami i zwiększać własną ocenę, dodając ostrzeżenia, takie jak policja, gruz na drodze i inne.

Jak ustawić Waze jako domyślną aplikację do nawigacji na iPhonie?

Jeśli używałeś Waze, możesz się zastanawiać, jak ustawić tę aplikację jako domyślną mapę na swoim iPhonie. Ta aplikacja nadal nie jest ściśle zintegrowana z ekosystemem iOS, a Apple wykonuje bardzo dobrą robotę, utrzymując aplikację Mapy jako narzędzie nawigacyjne. Istnieje jednak sposób na ustawienie Waze jako głównej opcji nawigacji/map.

Domyślną usługą map firmy Apple są Mapy Apple. Ale jeśli wolisz używać Waze, gdy prosisz Siri o wskazówki, mamy dla Ciebie kilka opcji w tym artykule. Niestety, iOS nie ułatwia ustawiania domyślnych map, tak jak robi to Android.

Sztuczka aplikacji Google

Najłatwiejszym – lub lepiej powiedzmy jedynym – sposobem, aby mapy Waze stały się domyślnym narzędziem nawigacyjnym, jest skorzystanie z opcji udostępnianych przez aplikację Google. Pamiętaj, że to nie jest ta sama aplikacja, co Google Chrome, która integruje się z mapami Google. Poniższe kroki zakładają, że już pobrałeś i zainstalowałeś aplikację.

aplikacja audio
 1. Uruchom aplikację Google i dotknij trzech poziomych kropek, aby uzyskać dostęp do Jeszcze menu. Następnie wybierz Ustawienia i dotknij Ogólny zakładka, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji.

  ogólny

 2. Wybierz Domyślne aplikacje na dole okna Ogólne i dotknij Waze, aby je wybrać. Jeśli chcesz wybierać między dostępnymi aplikacjami za każdym razem, gdy potrzebujesz nawigacji, włącz opcję „Pytaj mnie, której aplikacji używać za każdym razem”.

  waze

Ważne notatki

Po przełączeniu domyślnych map w aplikacji Google może być konieczne ponowne uruchomienie urządzenia, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Ważne jest, aby wiedzieć, że inne aplikacje zainstalowane na Twoim iPhonie będą nadal używać map Apple lub Google jako głównego źródła informacji o lokalizacji.

Nie ma głównego przełącznika/opcji umożliwiającej wprowadzanie zmian w ogólnosystemowych usługach lokalizacyjnych na iPhonie. Można bezpiecznie założyć, że nie zmieni się to w przyszłości, o ile oczywiście Apple nie będzie współpracował z Waze.

Czy możesz używać Waze z Siri?

Prosta odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, możesz. Jeśli jednak zapytasz po prostu coś w stylu: „Hej Siri, daj mi wskazówki do…”, wirtualny asystent użyje Apple Maps. W momencie pisania tego tekstu nie było możliwości zmiany tego ustawienia i domyślnego używania Waze.

Możesz jednak określić aplikację, której chcesz użyć, gdy zapytasz Siri. Na przykład możesz powiedzieć: „Hej Siri, uruchom Waze i daj mi wskazówki do…”. To uruchamia aplikację i zapewnia trasę do wybranej lokalizacji.

Możesz także zainstalować jedną z aplikacji skrótów i utworzyć własny skrót, który uruchomi wyszukiwanie Waze przy użyciu mniejszej liczby słów. Ale może to nie być takie praktyczne, ponieważ Siri współpracuje z Waze tak dobrze, jak jest.

Używanie Waze z CarPlay

Jak można się domyślić, CarPlay wykorzystuje Mapy Apple do nawigacji, ale możesz ustawić Waze jako domyślną aplikację do nawigacji. Działa to na iOS 12 i nowszych wersjach i musisz upewnić się, że na Twoim iPhonie działa Waze 4.43.4 lub nowsza wersja. Oto kroki, aby dokonać zmiany za pomocą CarPlay.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz Ogólny menu. Następnie dotknij CarPlay. System powinien natychmiast rozpoznać Twój pojazd i będziesz musiał go dotknąć, aby dokonać wyboru.

  CarPlay

 2. Po wybraniu samochodu pobierz aplikację Mapy z ekranu głównego i przenieś ją na następną stronę aplikacji. Teraz weź aplikację Waze i przesuń ją na ekran główny. Zapewnia to szybki dostęp do aplikacji i sprawia, że ​​Waze jest Twoim głównym oprogramowaniem nawigacyjnym.

Notatka: Ta sama metoda ma zastosowanie, jeśli chcesz używać Map Google lub dowolnej innej aplikacji mapowej jako głównego narzędzia nawigacyjnego.

Ustawianie skrótów Siri w Waze

Jednym ze sposobów, aby bardzo ułatwić Siri aktywację Waze w Mapach Apple, jest używanie Waze do ustawiania ulubionych i włączanie „Skrótów Siri” z poziomu aplikacji Waze. Aby to zrobić:

 1. Otwórz Waze i dotknij Ustawienia w lewym górnym rogu.

 2. Następnie dotknij Głos i dźwięk a potem dotknij Skróty Siri.

 3. Stuknij w jedną z dostępnych opcji. Następnie dotknij Dodaj do Siri.

 4. Teraz możesz powiedzieć Siri, aby zabrała Cię w określone miejsce, a Waze się aktywuje.

Teraz, gdy powiesz „Hej Siri, jedź do domu”, na ekranie pojawi się Waze ze wskazówkami dojazdu.

Sztuczki, których nie powinieneś brać pod uwagę

Ponieważ nie ma możliwości ustawienia Waze jako ogólnosystemowej aplikacji do nawigacji/map, możesz rozważyć usunięcie wszystkich aplikacji nawigacyjnych oprócz Waze. Jeśli to zrobisz, iOS prawdopodobnie wykona przyzwoitą pracę, dostarczając dane o lokalizacji i nawigacji za pośrednictwem jedynej pozostałej aplikacji. Ale nie możesz być w 100% na tym, jak wpłynie to na inne zainstalowane aplikacje.

W oparciu o nasze nowsze testy tego obejścia (wrzesień 2020 r. z iOS 13), proste powiedzenie „Hej Siri, daj mi wskazówki… nie działa. Prosi nas tylko o włączenie Apple Maps.

Powodem tego jest częściowo fakt, że Waze nie używa MapKit firmy Apple do generowania map w aplikacji. Zamiast tego zawiera mieszankę zastrzeżonych map, tych z Bing i oprogramowania do map bazowych TIGER. Dlatego niektóre natywne aplikacje korzystające z usług nawigacji/lokalizacji mogą nie działać poprawnie.

Niektóre jailbreaki iPhone'a twierdzą, że umożliwiają ustawienie dowolnej aplikacji jako domyślnego oprogramowania nawigacyjnego iOS. Odradzamy jednak jailbreakowanie smartfona tylko po to, aby ustawić Waze jako domyślną aplikację mapową. Metody jailbreak mogą zagrozić integralności iOS, naruszyć gwarancję Twojego iPhone'a lub, w najgorszym przypadku, zepsuć Twój telefon.

Skręć w prawo w Albuquerque

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, jedynym sposobem na częściowe ustawienie Waze jako domyślnej aplikacji do map/nawigacji jest użycie sztuczki aplikacji Google. Może to być bardzo przydatne, ponieważ najprawdopodobniej i tak wyszukasz konkretną lokalizację za pośrednictwem Google. Aplikacja działa również świetnie z Siri, a samo powiedzenie "użyj Waze" zastępuje domyślne ustawienia iPhone'a.

Które funkcje Waze lubisz najbardziej? Czy próbowałeś już używać aplikacji z Siri? Podaj nam swoje dwa grosze w sekcji komentarzy poniżej.