Jak skonfigurować router TP-Link AC1750 jako punkt dostępowy?

Routery TP-Link należą do najlepszych routerów na świecie. Są niezawodne, niedrogie i oferują stabilne i szybkie połączenia internetowe. Niektóre routery TP-Link, takie jak AC1750, mają funkcję tzw. trybu AP.

Jak skonfigurować router TP-Link AC1750 jako punkt dostępowy?

AP to skrót od punktu dostępowego, co pozwala routerowi być przedłużaczem Wi-Fi, zwiększając siłę sygnału Wi-Fi. Aby to zadziałało, będziesz potrzebować dwóch routerów. To może wydawać się skomplikowane, ale tak nie jest.

Czytaj dalej i dowiedz się, jak skonfigurować TP-Link AC1750 jako punkt dostępowy.

Skonfiguruj TP-Link AC1750 jako punkt dostępowy

Instrukcje, które zobaczysz, działają na wszystkich zgodnych routerach TP-Link, w tym AC1750. Bez dalszych ceregieli postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować router AC1750 TP-Link jako punkt dostępu:

 1. Podłącz komputer do drugiego portu routera TP-Link za pomocą kabla Ethernet. Jest bardziej stabilny niż przez połączenie Wi-Fi.
 2. Zaloguj się do interfejsu TP-Link, używając adresu IP z dolnej części routera TP-Link.
 3. Kliknij Sieć, a następnie LAN w menu bocznym.
 4. Będziesz chciał zmienić adres IP LAN routera TP-Link na adres IP w tym samym segmencie routera głównego. Adres musi znajdować się poza zakresem DHCP routera podstawowego.
 5. Następnie musisz ponownie uruchomić komputer i zalogować się do interfejsu TP-Link przy użyciu nowego adresu IP, który właśnie przypisałeś.
 6. W interfejsie TP-Link wybierz Wireless, a następnie Wireless Settings. Zmień nazwę sieci (SSID) i potwierdź zmianę przyciskiem Zapisz.
 7. Kliknij ponownie Wireless i wybierz Wireless Security. Skonfiguruj go według własnych preferencji, ale ogólnie rzecz biorąc, WPA lub WPA2 są najbezpieczniejsze. Potwierdź zmiany za pomocą Zapisz. Jeśli używasz routera dwuzakresowego (2,4 GHz i 5 GHz), skonfiguruj te ustawienia również dla trybu 5 GHz.
 8. Teraz powinieneś kliknąć DHCP w interfejsie TP-Link i wybrać Ustawienia DHCP. Następnie musisz wyłączyć serwer DHCP. Kliknij Wyłącz, a następnie Zapisz zmiany.
 9. Następnie wybierz Narzędzia systemowe, a następnie Uruchom ponownie. Potwierdź wyskakujące okienko i uruchom ponownie router.
 10. Na koniec możesz użyć kabla Ethernet, aby podłączyć router TP-Link do głównego routera za pomocą odpowiednich portów LAN (dowolnego z nich). Pozostałe porty LAN routera TP-Link zapewnią dostęp do Internetu innym urządzeniom. Urządzenia Wi-Fi będą również mogły uzyskać dostęp do Internetu za pomocą routera TP-Link, jeśli użyjesz hasła i SSID, które wcześniej skonfigurowałeś.

  Konfiguracja TP-Link Ac1750

Znajdź swój adres IP, jeśli go zgubiłeś

Metoda, którą pokazaliśmy powyżej, działa dobrze, jeśli jesteś gotowy. Na wypadek, gdybyś pominął niektóre istotne szczegóły, takie jak adres IP routera, nie panikuj. Możesz go znaleźć na swoim komputerze, nawet jeśli jest zdrapany z tyłu routera. Wykonaj poniższe czynności, jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows:

 1. Po podłączeniu komputera do routera za pomocą kabla Wi-Fi lub Ethernet, kliknij prawym przyciskiem myszy opcję Sieć.
 2. Kliknij Centrum sieci i udostępniania.
 3. Wybierz swoją bieżącą sieć i wybierz Szczegóły.
 4. Znajdź bramę domyślną; to jest adres IP twojego routera.

  Skonfiguruj TP-Link Ac1750 jako punkt dostępowy

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, wykonaj następujące czynności:

 1. Na Macu musisz uruchomić Preferencje systemowe.
 2. Następnie kliknij Sieć.
 3. Wybierz Zaawansowane.
 4. Wybierz TCP/IP.
 5. Znajdź kartę Router. Liczby obok routera to Twój adres IP.

  Jak skonfigurować TP-Link Ac1750

Łatwy jak bułka!

Mamy nadzieję, że te kroki były łatwe do wykonania i udało Ci się ustawić TP-Link AC1750 jako punkt dostępu. Rozszerzy twoją sieć Wi-Fi i poprawi ogólny sygnał Wi-Fi. Pamiętaj, że możesz zastosować te instrukcje do dowolnego routera TP-Link, który obsługuje tryb AP.

Jeśli masz inny router TP-Link, sprawdź specyfikacje i sprawdź, czy tryb punktu dostępu jest obsługiwany. Opublikuj wszelkie pytania, komentarze lub pomysły związane z tematem w sekcji komentarzy poniżej.