Jak skonfigurować Google Chromecast: Przewodnik krok po kroku dotyczący konfiguracji Twojego Streamera

Google Chromecast, zyskujący na popularności, jest jednym z bardziej użytecznych urządzeń do strumieniowania dostępnych obecnie dla użytkowników na całym świecie. Za pomocą tego zaawansowanego urządzenia możesz przesyłać strumieniowo treści, wyświetlać domowe filmy na większym ekranie i udostępniać prezentacje.

Jak skonfigurować Google Chromecast: Przewodnik krok po kroku dotyczący konfiguracji Twojego Streamera

Urządzenie jest dość proste, ale jego skonfigurowanie i prawidłowe działanie wymaga trochę pracy. Z tego artykułu dowiesz się, jak zacząć korzystać z Google Chromecasta, a także znajdziesz przydatne wskazówki.

Jak skonfigurować Google Chromecast

Proces może wydawać się nieco mylący, ponieważ urządzenie Chromecast jest tak proste. Masz port HDMI na jednym końcu, a drugi podłączasz do ściany w celu zasilania. W przeciwieństwie do dekoderów i konsol do gier nie ma żadnych innych przycisków, instrukcji ani portów.

Na szczęście proces jest tak prosty, jak urządzenie. Zanim przejdziemy do instrukcji, upewnijmy się, że masz wszystko, czego potrzebujesz do ukończenia procesu konfiguracji.

Czego potrzebujesz

Będziesz potrzebować urządzenia Chromecast. Możesz kupić jeden po niskiej cenie na Amazon, korzystając z tego linku lub wybrać go u większości dużych sprzedawców. Urządzenie będzie kosztować średnio około 30 USD, ale jest bezpłatne i zdecydowanie warte inwestycji.

Następnie będziesz potrzebować aplikacji Google Home na smartfonie lub tablecie. Możesz pobrać aplikację ze sklepu Google Play tutaj, a użytkownicy iOS mogą ją pobrać tutaj. Ponieważ Chromecast jest urządzeniem podstawowym, będziesz potrzebować tej aplikacji do kontrolowania Chromecasta i rozpoczęcia pracy.

Będziesz także potrzebować konta Google, do którego masz dostęp. Gdy po raz pierwszy zainstalujesz aplikację Google Home na smartfonie lub tablecie, pojawi się monit z prośbą o zalogowanie się na swoje konto. Tutaj możesz utworzyć bezpłatne konto Google, jeśli jeszcze go nie masz.

Połączenie internetowe znajduje się również na naszej liście rzeczy, których potrzebujemy do ukończenia procesu konfiguracji. Możesz użyć częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz (z wyjątkiem Chromecasta pierwszej generacji); po prostu upewnij się, że Twój smartfon jest podłączony do sieci, z której chcesz korzystać.

Na koniec potrzebujesz monitora lub telewizora z portami HDMI. Większość nowszych urządzeń już to ma, więc nie powinno to stanowić problemu.

Jak skonfigurować urządzenie Chromecast

Teraz, gdy zebraliśmy wszystko, czego potrzebujemy do ukończenia konfiguracji, czas zacząć. Jak wspomniano wcześniej, ukończenie procesu jest dość łatwe. Oto jak:

 1. Podłącz Chromecasta do portu HDMI telewizora. Następnie podłącz kabel zasilający do gniazdka ściennego.

  Chromecast

 2. Użyj Przycisk wprowadzania aby przełączyć telewizor do portu HDMI, do którego podłączono urządzenie Chromecast.
 3. Jeśli masz Chromecasta z pilotem, pilot do Chromecasta powinien zacząć parować się automatycznie. Jeśli nie, wybierz Rozpocznij parowanie kontynuować. Następnie przytrzymaj Przycisk powrotu oraz Przycisk Strona główna aby wskaźnik świetlny LED pojawił się na pilocie.
 4. Po sparowaniu wybierz język, którego chcesz używać.
 5. Otwórz aplikację Google Home na swoim smartfonie. Zaloguj się na swoje konto Google, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 6. Stuknij w Skonfiguruj Chromecasta. Lub dotknij ikony „+” w lewym górnym rogu. Następnie dotknij Skonfiguruj Chromecasta.

 7. Wybierz grupę, do której chcesz dodać to urządzenie Chromecast (w tym przypadku: „Dom”).

 8. Poprzednie strony poproszą o pozwolenie na lokalizację i akceptację warunków. Włącz dostęp do lokalizacji i dotknij Następny.

 9. Wybierz sieć Wi-Fi, z której ma korzystać Twój Chromecast. Następnie dotknij Następny.

 10. Wybierz lokalizację w domu, aby łatwo określić, na które urządzenie chcesz przesyłać w przyszłości.

 11. Po chwili telewizor wyświetli czterocyfrowy kod alfanumeryczny. Poczekaj, aż ten kod pojawi się również w aplikacji Google Home. Następnie dotknij tak jeśli pasuje.

 12. Po zaakceptowaniu warunków zobaczysz, że Twój Chromecast jest już skonfigurowany. Kliknij Kontyntynuj gdy pojawi się monit.

 13. Aplikacja Google Home zaoferuje Ci samouczek, w którym możesz przesyłać ekran na monitor lub telewizor. Możesz także dotknąć Pomijać w lewym dolnym rogu, jeśli chcesz pominąć ten krok.

Teraz, gdy Twój Chromecast jest już skonfigurowany, możesz zacząć przesyłać treści bezpośrednio z telefonu lub komputera.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na pytania dotyczące procesu konfiguracji Google Chromecast.

Jakie urządzenia są zgodne z moim Chromecastem?

Chromecast działa z systemami Android, iOS, Mac OS X, Windows i Chrome OS. Możesz także uruchomić go na komputerze z systemem Ubuntu, ale aby uzyskać do niego dostęp, musisz użyć Chrome lub Chromium.

Czy mogę skonfigurować VPN na moim urządzeniu Chromecast?

Absolutnie! Mamy tutaj pełny samouczek, który nauczy Cię, jak korzystać z VPN z Chromecastem. Do skonfigurowania wirtualnego routera w celu bezpiecznego przesyłania treści za pomocą VPN potrzebny będzie router lub komputer z obsługą VPN.